Jarné prázdniny sa blížia. Lekár Szalay rodičom radí, aby dali deti zaočkovať booster dávkou čím skôr

Deti po očkovaní v Bratislave.
Zdroj: TV Markíza

Tretiu dávku dostalo takmer dvetisíc detí od 12 do 17 rokov.

Očkovanie booster dávkou detí od 12 rokov je spustené od polovice februára. Zaočkovaných treťou dávkou je zatiaľ 1766 detí od 12 do 17 rokov. Lekár Bratislavského kraja a šéf veľkokapacitného očkovacieho centra v Bratislave Tomáš Szalay odporúča rodičom, aby s treťou dávkou pre svoje deti neváhali. 

Zaočkovať sa môžu deti, ktoré boli druhou dávkou očkované pred najmenej tromi mesiacmi. Szalay zdôrazňuje, že očkovanie je dôležité najmä preto, že sa blížia jarné prázdniny, ktoré sú sprevádzané cestovaním, rekreáciou a lyžovačkami. Dodáva, že po očkovaní by mali mať deti sedemdňový pokojový režim. Ak sa teda chcete vybrať na jarnú lyžovačku, dieťa dajte zaočkovať čím skôr. Szalay preto pozýva rodičov a ich deti v Bratislavskom kraji na očkovanie booster dávkou túto sobotu 19. februára na futbalový štadión. Očkovanie bude pokračovať aj v pondelok 21. februára.

Pripomína, že s neplnoletým tínedžerom musí prísť na očkovanie rodič aj s tlačivom „žiadosť o očkovanie“. Rodičom radí, aby tlačivo vyplnili už doma, aby sa na mieste zbytočne nezdržiavali. Rodičia môžu deti registrovať na korona.gov.sk. Očkujú aj niektorí pediatri vo svojich ambulanciách. 

Veľkokapacitné centrá končia

Szalay dodal, že očkovanie na štadióne v Bratislave čoskoro skončí. Dôvodom je nízky záujem. „Pomaly ale iste končíme. Záujem končí. Pred týždňom prišlo za celú sobotu 600 ľudí (pri kapacite 4000). Seniori sú preočkovaní od novembra, DSSky sme preočkovali tiež, výjazdovka k imobilným pacientom štartuje už len raz týždenne,“ informoval Szalay.

„Po preočkovaní tínedžerov nepredpokladám, že bude dostatočný dopyt po očkovaní, ktorý by naplnil kapacity štadiónu. Komornejšie počty očkovancov dokážu vybaviť komornejšie očkovacie pracoviská,“ dodal Szalay. K skracovaniu očkovacích dní vo veľkopacitných centrách pristupujú aj ďalšie župy. Záujemcovia sa budú môcť očkovať v nemocniciach alebo u niektorých ambulantných lekárov.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Očkovanie

Dôležité udalosti