Zažili sme prvý deň bez opatrení, ale respirátory v obchodoch tak skoro z tváre dole nedáme

Zažili sme prvý deň bez opatrení, ale respirátory v obchodoch tak skoro z tváre dole nedáme
Prvý deň po uvoľnení opatrení v Trenčíne. Zdroj: TV Markíza

Približujeme sa k pôvodnému stavu pred padnémiou pred dvomi rokmi. Od pondelka (14. 3.) sú zrušené obe vyhlášky úradu verejného zdravotníctva týkajúce sa prevádzok a hromadných podujatí. No respirátory v obchodoch tak skoro z tváre dole nedáme. 

Prevádzky môžu byť otvorené neobmedzene, týka sa to aj hromadných podujatí, kde bude počet ľudí neobmedzený. Túto situáciu privítal zrejme najzasiahnuteľnejší sektor - výstavníctvo. Už tento víkend otvorí svoje brány v Trenčíne tradičná burza starožitností a zberateľských predmetov.

Zákazníčka v obchode s respirátorom. Zdroj: TASR - Pavol Zachar

​Kamkoľvek pôjdete, nemusíte sa starať o to, či máte so sebou COVID pas. Obmedzená nebude ani kapacita na športové podujatia, čo napríklad pred nadchádzajúcim play-off privíta najmä hokejová súťaž. Pripravovať môžu vo veľkom aj letné hudobné festivaly. 

„Aj keď sa situácia stále zlepšuje, omikron tu máme stále a chorobnosť je pomerne vysoká, takže ten respirátor musí byť všade,“ upozornila riaditeľka trenčianskeho RÚVZ Ľudmila Bučková.

Zabúdať by na to nemali najmä cestujúci v hromadných dopravných prostriedkoch, ako je MHD alebo vlaky či diaľkové spoje. 

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Opatrenia

Dôležité udalosti