Záujem o očkovanie je minimálny, kraje zatvárajú centrá. Ani prichádzajúci Ukrajinci sa do nich nehrnú

Záujem o očkovanie je minimálny, kraje zatvárajú centrá. Ani prichádzajúci Ukrajinci sa do nich nehrnú
Ilustračná snímka. Zdroj: TV Markíza

Očkovacie centrá končia. Pre nízky záujem o vakcíny župy predčasne zatvárajú väčšinu očkovacích miest. Niektoré menia na humanitárne sklady. Ani prichádzajúci Ukrajinci sa do vakcinačných centier nehrnú.

Košický samosprávny kraj už úplne zatvoril očkovacie centrá v Spišskej Novej Vsi a v Michalovciach. V tom košickom už očkujú iba jeden deň v týždni. Kým presne pred rokom tam za deň podali 2 000 vakcín, za minulý týždeň iba 137.

Záujem o očkovanie po uvoľnení opatrení klesá a podľa hlavného krajského lekára René Haka ani vakcína od Novavaxu karty nezamiešala.

Na stanici a neskôr v neďalekom humanitárnom centre očkovali aj odídencov z Ukrajiny, ale záujem bol vraj nízky. Podľa dobrovoľníkov však mnohí ani o takejto možnosti nevedeli.

Ani veľké očkovacie centrum v Banskej Bystrici už neslúži záujemcom o vakcínu. Po vypuknutí vojny sa zmenilo na centrum pre humanitárnu pomoc utečencom, zriadiť by tam chceli aj asistenčné stredisko.

Počas tohto marca Banskobystrická župa zatvorila všetky veľkokapacitné očkovacie centrá. V pohotovosti ostali výjazdové očkovacie služby, ktoré „doočkovávajú“ imobilných záujemcov a sú pripravené aj na očkovanie utečencov.

Vyše roka očkujú aj v súkromnom zdravotníckom centre, teraz hovoria o posledných dňoch. Kým pred mesiacmi podali vakcínu niekoľko sto ľudom denne, teraz sú to iba desiatky. Aktuálne tam chodia utečenci z Ukrajiny, takže ešte existuje možnosť predlženia očkovania, ak bude z ich strany záujem.

Väčšina tých, ktorí sa zaočkovať chceli, už vakcínu má. Tak to vidí ministerstvo zdravotníctva. Ľudom ponúkajú ešte novú vakcínu Nuvaxovid.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Očkovanie

Dôležité udalosti