Muž si nechal pichnúť 90 dávok vakcíny proti covidu. Predával sfalšované očkovacie preukazy

Na ilustračnej snímke vakcína Sputnik V.
Zdroj: TASR/AP

Zatiaľ nie je známy jeho zdravotný stav. 

Šesťdesiatročný Nemec sa nechal 90-krát zámerne zaočkovať proti covidu, aby mohol predávať sfalšované očkovacie preukazy s pravými číslami šarží vakcín ľuďom, ktorí sami odmietajú vakcináciu, uviedli agentúry AP a DPA.  

Nemenovaný muž z mesta Magdeburg na východe krajiny dostal v priebehu niekoľkých mesiacov približne 90 proticovidových dávok v rôznych očkovacích centrách v spolkovej krajine Sasko predtým, ako ho v apríli zadržala polícia. 

Úrady muža vyšetrujú pre neoprávnené vydávanie očkovacích preukazov a falšovanie dokladov. Prichytili ho vo vakcinačnom stredisku v meste Eilenburg v nemeckej spolkovej krajine Sasko, keď sa už druhý deň za sebou dostavil na očkovanie proti covidu. Polícia mu zhabala niekoľko čistých očkovacích preukazov a začala trestné konanie. 

Súvisiaci obsah

​Bezprostredne nebolo jasné, aký vplyv malo približne 90 dávok vakcín proti koronavírusovému ochoreniu COVID-19 od rôznych výrobcov na zdravie muža. 

Nemecká polícia v uplynulých mesiacoch uskutočnila mnoho razií v súvislosti s falšovaním očkovacích pasov. Mnohí popierači covidu sa odmietajú dať v Nemecku zaočkovať, ale zároveň chcú mať žiadané covid-pasy, ktoré im výrazne uľahčujú prístup do verejného života aj na miesta, ako sú reštaurácie, kiná, divadlá, kúpaliská alebo pracoviská. 

Nemecko už niekoľko týždňov zaznamenáva vysoký počet nakazených. Platnosť mnohých opatrení na potlačenie pandémie sa skončila minulý týždeň v piatok. Rúška už nie sú povinné v obchodoch s potravinami, stále sú však vyžadované vo verejnej doprave. Vo väčšine škôl v Nemecku už žiaci tiež nemusia nosiť rúška.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Očkovanie

Dôležité udalosti