Matovič dostal pokutu za nenosenie rúška, zistili sme jej výšku

Igor Matovič.
Zdroj: TASR

Minister financií a líder OĽANO Igor Matovič dostal pokutu za nedodržiavanie pandemických opatrení. 

"Zo strany RÚVZ Bratislava bola p. Igorovi Matovičovi uložená pokuta za viacero porušení protiepidemických opatrení (za neprekrytie horných dýchacích ciest) v rozkazom konaní v celkovej sume 250 eur. Rozhodnutie ešte nie je právoplatné," informovala TV Markíza hovorkyňa bratislavského RÚVZ Katarína Nosálová.

Úrad už v minulosti avizoval, že pri určení výšky pokuty je povinný prihliadať na to, že k priestupku došlo opakovane.

Matovič nemal napr. rúško vo videu, ktoré nakrútil Boris Kollár pri obsluhovaní čašníka na úrade vlády alebo na svadbe šéfa poslaneckého klubu OĽANO.

Súvisiaci obsah

​Okrem expremiéra počas platnosti prísnych protipandemických opatrení nemali rúška viacerí politici. Prvým bol minister školstva Branislav Gröhling, ktorý už tiež dostal pokutu, ale aj predsedovia opozičných strán Robert Fico a Marián Kotleba.

Juraj Krúpa, Marian Kotleba a minister obrany Jaroslav Naď.
Zdroj: TASR

​Predseda Smer-SD pred médiá predstúpil bez rúška 26. apríla 2020, pričom zákaz pohybovať sa na verejnosti bez prekrytia horných dýchacích ciest vhodnou ochranou vydal Úrad verejného zdravotníctva 25. marca 2020. Od 20. mája nemuseli nosiť rúška ľudia v exteriéroch, na športoviskách, pedagógov a žiaci pri vyučovaní v školách či v predškolských zariadeniach.

Kotleba nemal rúško v živom vysielaní diskusnej relácii verejnoprávnej RTVS O 5 minút dvanásť, ale odmietol si ho dať aj viackrát v parlamente.

O pokute pre šéfov opozičných strán sme sa viackrát zaujímali, ale kompetentné RÚV nám dodnes neposkytli stanovisko. 

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Opatrenia

Dôležité udalosti