Severná Kórea hlási ďalšie obete horúčky

Zamestnankyňa fabriky na výrobu produktov dentálnej hygieny dezinfikuje podlahu.
Zamestnankyňa fabriky na výrobu produktov dentálnej hygieny dezinfikuje podlahu. Zdroj: AP Photo/Cha Song Ho

Severná Kórea hlásila v utorok šesť nových úmrtí v dôsledku prebiehajúcej "epidémie". Príznaky ochorenia prejavujúceho sa horúčkami eviduje u ďalších takmer 270.000 ľudí, informovala agentúra AFP. Celkový počet úmrtí tejto epidémie sa tak v KĽDR zvýšil na 56, uviedla oficiálna Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA).

Ochorenie sprevádzané horúčkami - podľa bilancie z pondelka do 18.00 h miestneho času - zaznamenali v KĽDR celkovo u viac ako 1,48 milióna ľudí. Vyše 800.000 sa z neho už úplne zotavilo a najmenej 663.910 sa lieči. Úrady v KĽDR oficiálne oznámili prvé prípady neznámeho ochorenia 12. mája. Prejavili sa u bližšie nešpecifikovaného počtu obyvateľov hlavného mesta Pchjongjang. O deň neskôr médiá informovali, že nákaza sa rozšírila do celej krajiny a podľahlo jej prvých šesť ľudí, pričom u jedného sa zistil subvariant omikronu BA.2.

Severná Kórea v snahe zabrániť zavlečeniu koronavírusu SARS-CoV-2 na svoje územie na jar 2020 úplne uzavrela hranice a výrazne obmedzila obchodovanie s Čínou. Zaočkovanosť proti covidu v KĽDR je prakticky nulová. Krajina odmietla zahraničnú pomoc a bezplatné dodávky vakcín z programu Covax v obave, že infekciu prinesú zahraniční špecialisti.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Testovanie

Dôležité udalosti