Čaká nás leto s respirátormi? Nie je to vylúčené, na Slovensko už prichádza ďalšia vlna covidu

Slovensko má pred sebou ďalšiu vlnu epidémie. V obehu je zrejme variant BA5, ktorý má vysoké riziko opätovného nakazenia a rýchleho šírenia.

Masové hospitalizácie už zrejme nehrozia. Pozitivita je však vysoká. Kopíruje nástup doteraz najsilnejšej vlny omikronu.

Počet infikovaných stúpa. PCR testy odhalili 470 pozitívnych, v nemocniciach je aktuálne 233 pacientov. Hneď po Bratislave je najviac pozitívnych v Žilinskom kraji.

Pred testovacím centrom je síce prázdno, no za pondelok (27. 6.) pribudlo 70 pozitívnych. Ľudia si však návrat pandémie nepripúšťajú.

Podľa odborníkov je COVID zatiaľ pod kontrolou. Zavedenie opatrení v najbližších dňoch nehrozí. Výnimkou je nosenie respirátorov. V krátkom čase môžeme čakať takéto odporúčanie či nariadenie hygienikov.

Štát sa chce v nastupujúcej vlne sústrediť na najohrozenejšie skupiny. Ide o staršiu populáciu či ľudí s oslabenou imunitou. Najbližších šesť až deväť mesiacov je prioritou ochrana najzraniteľnejších, funkčná medicína a čo najslobodnejšia spoločnosť bez obmedzení.

Viac sa dozviete z reportáže vyššie.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Opatrenia

Dôležité udalosti