Covid opäť začína vyčíňať. Najviac prípadov majú v Žilinskom kraji, lekári sú v strehu

Začínajú uvažovať o ďalšej vlne. Žilinský kraj patrí aktuálne medzi tie, kde najviac na Slovensku stúpajú čísla pozitívnych prípadov na COVID-19. Najviac to pociťuje nemocnica v Žiline, ale aj lekárne.

Keďže stúpajú na severe Slovenska počty nakazených, stúpa aj počet záujemcov o testovanie PCR či antigénovými testami. V niektorých lekárňach ich nestíhajú objednávať.

Vo viacerých nemocniciach Žilinského kraja platí už niekoľko dní zákaz návštev. Respirátory teda aj napriek horúčavám zostanú aj naďalej samozrejmosťou.

„Máme nielen pozitívnych pacientov, a to predovšetkým na oddelení vnútorného lekárstva, ale tiež nárast pozitívne testovaných zamestnancov. Ak sa bude situácia naďalej takto vyvíjať, budeme nútení COVID pavilón znovu otvoriť,“ uvádza hovorkyňa FNsP Lenka Záteková.

V okrese Dolný Kubín stúpol počet infikovaných oproti minulému týždňu o 300 percent. V žilinskom o sto percent. Medzi pozitívnymi sú dospelí aj deti. Po predošlých vlnách už dokážu zdravotníci primať opatrenia aj z minúty na minútu.

Zdravotníci vyzývajú, aby sme aj napriek dovolenkám nezabúdali na opatrenia.

Viac sa dozviete z reportáže hore.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Testovanie

Dôležité udalosti