Covid trápi Slovensko aj Európu. Pozrite si, kde je situácia najkritickejšia

Ilustračná foto.
Zdroj: TASR

Koronavírus sa na Slovensku opäť rýchlo šíri. Dokazujú to aj štatistiky ministerstva zdravotníctva, ktoré sumarizujú vývoj situácie za uplynulý týždeň. Denný priemer nových prípadov, teda sedemdňová incidencia, je 823. Zaznamenali sme tak nárast o 56 percent oproti predchádzajúcemu týždňu. Vtedy pribúdalo v priemere 528 infikovaných.

Zatiaľ čo čísla infikovaných rastú výraznejšie, situácia v nemocniciach sa zhoršuje iba mierne. Počet pozitívnych pacientov, ktorí potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie je momentálne jedenásť. Pred týždeň ich bolo sedem.

Celkový počet hospitalizovaných pacientov sa výrazne nezhoršil. V nemocniciach je 307 ľudí, pred týždňom to bolo o jedného menej. Covid ako primárnu diagnózu má 184 z nich. Podobne je to aj pri počte denných príjmov do nemocníc, stúpol z 35 na 36.

Situácia nie je prívetivá ani v zahraniční. Ministerstvo informuje o spomalení rastu počtu nových prípadov vo viacerých európskych krajinách, no aj v nich sa opäť plnia nemocničné lôžka. Niektoré hlásia 25 percent z doterajšieho maxima hospitalizácií v súvislosti s covidom.

Na mape vidieť, že v prepočte na milión obyvateľov majú najviac prípadov v Nemecku, Taliansku či Grécku.

Zdroj: MZ SR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Testovanie

Dôležité udalosti