Pribudlo 1119 infikovaných koronavírusom. Trenčianska nemocnica zakázala návštevy

Pribudlo 1119 infikovaných koronavírusom. Trenčianska nemocnica zakázala návštevy
testovanie Zdroj: FOTO TASR – Roman Hanc

Prostredníctvom 2196 vykonaných RT-PCR testov odhalili v utorok (26. 7.) na Slovensku 1119 prípadov nákazy novým koronavírusom. Pribudlo päť obetí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na svojom webe.

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 580 pacientov.

Fakultná nemocnica Trenčín zakázala návštevy

Fakultná nemocnica (FN) v Trenčíne od stredy zakázala návštevy na všetkých svojich oddeleniach a klinikách. Reaguje tak na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu a nárast počtu osôb pozitívnych na nový koronavírus. Opatrenie platí až do odvolania. Informovala o tom na svojej stránke na sociálnej sieti.

Výnimku zo zákazu návštev budú mať osoby, ktoré sprevádzajú rodičku pri pôrode, ako aj návštevy pacientov v terminálnom štádiu ochorenia. "Nemocnica bude všetkým osobám, ktoré prichádzajú na hospitalizáciu, od stredy vykonávať i antigénový test s cieľom včasnej diagnostiky možného ochorenia," uviedlo zdravotnícke zariadenie.

FN rovnako nariadila všetkým hospitalizovaným pacientom nosenie respirátora v priestoroch nemocnice mimo izby. "Zároveň naďalej platí nosenie respirátora aj pre ambulantných pacientov v priestoroch zdravotníckeho zariadenia," pripomenula nemocnica.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Testovanie

Dôležité udalosti