Obyvatelia Šanghaja sa budú naďalej hromadne testovať na koronavírus

Obyvatelia Šanghaja sa budú naďalej hromadne testovať na koronavírus
Prísny lockdown v Šanghaji Zdroj: TV Markíza

Úrady v najľudnatejšom čínskom meste Šanghaj v sobotu predĺžili povinné hromadné testovanie obyvateľov na ochorenie COVID-19 minimálne do konca septembra. Každý obyvateľ tam má podstúpiť PCR test najmenej jedenkrát za týždeň. Informuje o tom agentúra DPA.

Všetci obyvatelia, ktorí toto opatrenie nebudú dodržiavať, budú mať elektronický zdravotný kód zmenený zo zelenej na žltú farbu, píše sa v stanovisku. Tento kód určuje, či môžu občania vstupovať do verejných budov vrátane obchodných centier či kancelárií, vysvetľuje DPA. Vstup nemajú povolený v prípade, ak má ich kód žltú farbu.

Prečítajte si tiež:

​V Šanghaji zaznamenali v sobotu iba jeden pozitívny prípad koronavírusu. Predĺženie hromadného testovania je v súlade s prísnou čínskou stratégiou "nulovej tolerancie" covidu, pri ktorej sa vláda snaží rýchlymi a tvrdými opatreniami izolovať ohniská nákazy.

Čína v sobotu zaznamenala celkovo 2005 pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19, väčšinu z nich na ostrove Chaj-nan na juhu krajiny. V tejto oblasti uviazli minulý týždeň desaťtisíce turistov po tom, ako tam čínska vláda náhle zaviedla lockdown.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Testovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.