Štát spustil registráciu na omikronové vakcíny. Očkovať sa bude zatiaľ v nemocniciach

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovensko spúšťa očkovanie treťou booster dávkou proti koronavírusu. Vakcíny sú prispôsobené variantu omikron a sú od spločností Pfizer a Moderna. Ministerstvo zdravotníctva informuje, že záujemci o očkovanie sa môžu zaregistrovať cez stránku korona.gov.sk.

Do konca týždňa im budú pridelené termíny podľa dostupných kapacít postupne sa otvárajúcich očkovacích centier. Rezort pripomína, že vakcína nemôže byť podaná ako prvá dávka, iba ako booster. Novú vakcínu môžu dostať všetci nad 12 rokov, najskôr tri mesiace po podaní poslednej dávky a osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 je možné podať posilňujúcu dávku adaptovanej vakcíny najskôr po troch mesiacoch od prekonania ochorenia.

Očkovanie je odporúčané pre zdravých ľudí aj pre rizikových pacientov a je možné ich kombinovať s predchádzajúcimi vakcínami Pfizer, AstraZeneca, Janssen aj Sputnik V.

Očkovanie vakcínou od Pfizeru bude prebiehať v nemocniciach: Fakultná nemocnica Nitra, Fakultná nemocnica Trenčín, Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana Prešov, Nemocnica AGEL Bánovce nad Bebravou, Poliklinika Mlynská dolina Bratislava, Univerzitná nemocnica L.Pasteura Košice, Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina, Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica, DETI - Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica, Nemocnica s poliklinikou Myjava, Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky, Hornooravská nemocnica s poliklinikou Trstená a Fakultná nemocnica Trnava.

Vakcínu od Moderny budú podávať v troch zariadeniach: Poliklinika Mlynská Dolina, Poliklinika Sabinov a Fakultná nemocnica Nitra.

Postupne sa pridajú aj ambulancie všeobecných lekárov pre dospelých a deti.

Prečítajte si tiež:

Od 23. septembra spustia očkovanie aj bez registrácie. To bude možné v Poliklinike Mlynská dolina ( v časoch: 8:00 - 15:00), FNsP F.D. Roosvelta BB, infekt. amb., Odd infekt., Cesta k nemocnici 1 (11:30 - 12:00), v Nemocnici AGEL Bánovce (10:00 - 12:00) a v Poliklinike Mlynská dolina (8:00 - 15:00).

Očkovanie detí boostrom bude možné bez registrácie v FNsP F.D. Roosvelta BB, infekt. amb., Odd infekt., Cesta k nemocnici 1 (DETI 12 - 17 rokov).

V prípade, že záujemca zadá pri registrácii preferované očkovacie centrum mimo tých, ktoré sú uvedené v zozname, bude presunutý do tzv. Čakárne a termín v ním zvolenom očkovacom centre mu bude pridelený hneď, ako to bude možné.

Viac sa dozviete v reportáži hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Očkovanie

Dôležité udalosti