V Sydney zakotvila výletná loď. Až 800 pasažierov má covid

V Sydney zakotvila výletná loď. Až 800 pasažierov má covid
Majestic Princess. Zdroj: Profimedia

Výletná loď Majestic Princess, na palube ktorej sa nachádzalo 800 pasažierov nakazených koronavírusom, v sobotu zakotvila v prístave v austrálskom Sydney. Austrálska ministerka pre domáce záležitosti Clare O'Neilová verejnosť ubezpečila, že miestne úrady budú pri vyloďovaní cestujúcich dodržiavať príslušné covidové protokoly. TASR správu prevzala z denníka The Guardian a agentúry Reuters.

Prečítajte si tiež:

Na palube lode, ktorá sa plavila z Nového Zélandu, sa nachádzalo 4600 cestujúcich a členov posádky. Podľa Marguerite Fitzgeraldovej, riaditeľky spoločnosti Carnival Australia, ktorá plavidlo prevádzkuje, začali mať ľudia pozitívne testy na koronavírus približne v polovici 12-dňovej plavby. Všetci nakazení však vykazovali len mierne alebo žiadne príznaky ochorenia.

The Guardian pripomína, že vypuknutie nákazy na palube Majestic Princess pripomína podobný prípad z roku 2020, keď sa na lodi Ruby Princess, ktorá tiež zakotvila v Sydney, nakazilo koronavírusom 914 osôb a 28 ľudí ochoreniu podľahlo.

Ministerka O'Neilová však verejnosť ubezpečila, že úrady po incidente s Ruby Princess vytvorili špeciálne covidové protokoly, ktoré budú pri vyloďovaní nakazených pasažierov z Majestic Princess dodržiavať.

Austrálska vláda tento týždeň vyhlásila, že v Austrálii začal stúpať počet nových prípadov nákazy koronavírusom, najmä subvariantom omikronu XBB.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Testovanie

Dôležité udalosti