V koalícii sa sporia okolo covidu. Kým ministerka chce viac očkovať, poslanec SNS šíri hoaxy

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vo vládnej koalícii vzniká spor pre protichodné názory na pandémiu COVID-19. Nová ministerka zdravotníctva rozširuje očkovacie kapacity. No jeden z poslaneckých nováčikov za SNS chce dať preveriť takéto tradičné a medicínsky overené postupy. Peter Kotlár sa dostal do parlamentu vďaka kritike protipandemických opatrení. Navrhuje vytvoriť vyšetrovaciu skupinu, ktorú chce aj viesť.

Nová šéfka, staré problémy. S chladnejším počasím stúpa krivka nakazených na COVID a s tým aj záujem o vakcínu. Zuzana Dolinková na stránke ministerstva pred pár dňami informovala, že problém rieši.

„Nová ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková hľadá také riešenia, ktorými sa dosiahne väčšia kapacita očkovania a skrátenie čakacích lehôt na očkovanie naprieč Slovenskom,“ napísal poslanec.

Prečítajte si tiež:

Spochybňoval, že išlo o pandémiu

Tento status neušiel pozornosti poslanca za SNS Petra Kotlára. Ten je známym kritikom protipandemických opatrení.

Cez internetové vysielanie napríklad spochybňoval, či šírenie COVID-u vykazovalo znaky pandémie. Pripomeňme, že podľa WHO na COVID umrelo už takmer sedem miliónov ľudí.

„Jediná agenda, s ktorou som ja šiel s prepáčením do tohto egocentrického bordelu, ktorý sa volá slovenská politika, bola agenda politických vrážd a covidového manažmentu. Mojou najväčšou snahou bude vytvorenie špeciálnej vyšetrovacej skupiny, ktorá vyšetrí covidový manažment,“ uviedol Kotlár v rozhovore pre TV Slovan.

Na tento nápad sme sa pýtali poslancov parlamentu, ktorí sa venujú rezortu zdravotníctva. Niektorí rozhovor odmietli s odôvodnením, že nechcú byť spájaní s poslancom Kotlárom.

Prečítajte si tiež:

Generálna prokuratúra už manažment pandémie vyšetruje

O tomto návrhu nevedel ani predseda parlamentného výboru pre zdravotníctvo, ktorý je členom najsilnejšej vládnej strany. Vladimír Baláž dodal, že podporoval a aj podporuje očkovanie.

Nápad Petra Kotlára je tak trochu vykopávaním otvorených dverí. Generálna prokuratúra už totiž začala vyšetrovať manažment pandémie, a to takmer pred rokom.

Potvrdili nám, že naďalej pokračujú v získavaní dôkazov a vypočúvaní svedkov. Rezort zdravotníctva neodpovedal na otázku, či podporia vznik takejto vyšetrovacej skupiny.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.