Truban Rašimu: Som za dekriminaliáciu drog v malých množstvách, ako to navrhla vaša vláda

Marcel Tisserand z Wolfsburgu reaguje v dueli EL proti Oleksandrii.
Zdroj: TV Markíza

Tvrdí, že jasný postoj musia povedať odborníci.

Líder Progresívneho Slovenska Michal Truban a vicepremiér Richard Raši (Smer-SD) si navzájom nič nedarovali ani v 30-sekundovke, ktorú absolvujú hostia relácie Na telo po jej skončení. Obaja politici sa na chvíľu zmenili na moderátorov a vzájomne si položili otázku. Na odpoveď mal každý presne pol minúty.

Truban chcel od vicepremiéra počuť odpoveď na to, čo sa mu podarilo splniť z programového vyhlásenia. Raši vyhlásil, že zaviedli systém debyrokratizácie. Spomenul, že napríklad výpis z registra trestov, výpis z listu vlastníctva, výpis z obchodného a živnostenského registra, už ľudia nemusia nosiť na úrady. A pripravujú ďalších 11 dokladov. "Po implementácií štát ušetrí 30 miliónov eur a viac 2,6 milióna hodín, ktoré by museli ľudia stráviť na úradoch," dodal.

Raši ako bývalý lekár považuje u Trubana za najnevhodnejšie vyjadrenia o jeho drogovej minulosti. Preto chcel od neho počuť odpoveď na to, akú dáva záruku, aj občanom Slovenska, že to, čomu "holdoval" sa nevráti, aj keď bude v tej najvyššej pozícii.

"Keď sa pozriete na náš program, ako chceme riešiť drogovú problematiku, budete vedieť, že túto tému chcem odideologizovať. Som za to, aby boli drogy dekriminalizované v malých množstvách tak, ako aj za vašej vlády išiel návrh a ľudia nekončili za pár vecí vo väzení," prezentoval Truban.

Dnes už exministerka spravodlivosti Lucia Žitňanká na jeseň 2017 pripravovala zmenu legislatívy. Za marihuanu by ľudia nemuseli skončiť rovno za mrežami. Vtedy koaličná SNS návrh odmietla a hovorila o "ceste do pekla". Vtedajší premiér Robert Fico  neskôr vyhlásil, že dekriminalizácia marihuany by pre neho nebola problémom. Odmieta však legalizovať tvrdé drogy.


Zdroj: Facebook/Na telo s Michalom Kovačičom

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.