Prieskum: Mali by voliči záujem o spoločnú kandidátku OĽaNO a SMK?

Jessica Simpson
Zdroj: TASR

Exluzívny prieskum vypracovala pre TV Markíza agentúra Focus.

Agentúra Focus v prieskume pre TV Markíza zisťovala, či si ľudia vedia predstaviť, že by pred voľbami vznikla spoločná kandidátka strán OĽaNO a Strany maďarskej komunity (SMK/MKP). A tiež, ako by to ovplyvnilo ich volebné rozhodovanie. Otázka znela: "Volili by ste kandidátku "OĽaNO/SMK?"

Viac ako polovica všetkých opýtaných je proti (84,8 percent). Predstaviť si takúto kandidátku vie 1,2  percent ľudí. „Neviem“ odpovedalo takmer šesť percent oslovených. Odpoveď "možno" si vybralo viac ako osem percent.


Spoločnú kandidátku strán by nevolilo viac ako 60 percent voličov OĽaNO. Za by bolo 11 percent opýtaných, "možno" si vybralo viac ako 24 percent ľudí a "neviem" odpovedali viac ako tri percentá.

U voličov SMK bolo najviac odpovedí nie. A to 57 percent. "Za" by bolo viac ako sedem percent a "možno" odpovedalo viac ako 27 percent oslovených.

Voliči Mosta-Híd by takúto koalíciu vôbec nevolili. Jednoznačné nie povedalo 58 percent opýtaných. Odpoveď "možno" si vybralo 36 percent ľudí.

Spomínanú koalíciu by nezvolili ani vočili maďarskej národnosti. A to 58 percent. "Za" by bolo 3,5 percent, možno - 28 percent a "neviem" odpovedalo viac ako 10 percent ľudí.

Prieskum robila agentúra od 11.9. do 17.9.2019 na vzorke 1027 respondentov.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Na telo

Dôležité udalosti