Tvrdé slová Hlinu Matovičovi: Platforma OĽaNO je jeden veľký blud

Niekdajší spojenci, dnes veľkí rivali, si nič nedarujú. Presvedčiť sa o tom mohli v nedeľu aj diváci relácie Na telo.

Líder OĽaNO Igor Matovič a predseda KDH Alojz Hlina nenechali na sebe suchú ani tú povestnú nitku v nedeľnej relácii Na telo s Michalom Kovačičom.

Šéf OĽaNO trval na svojich nedávnych slovách, podľa ktorých Hlina zradil svojich voličov podpisom dohody s koalíciou PS/SPOLU. Prvý muž kresťanských demokratov mu dnes tieto slová opätoval.

"Kolegovi Igorovi Matovičovi nevychádzajú prieskumy. Platforma Odvážne je jeden veľký blud," vyhlásil.

Pozrite si krátky zostrih relácie:

 

Celú diskusiu nájdete v našom videoarchíve tu.

Matovič: O voličov KDH nemám záujem

Líder OĽaNO ale tvrdí, že jeho hnutie ide v prieskumoch hore a KDH stráca práve odvtedy, čo Alojz Hlina podpísal spomínanú dohodu s PS/SPOLU. Dodáva ale, že on o voličov KDH nemám záujem.

"Sme pred finálnym súbojom. Mne je šuma-fuk, či budem mať päť alebo desať percent. Ak to KDH nedá, nedá to celé Slovensko," zareagoval Matovič.

Ani tieto vyjadrenia ale Hlinu nepresvedčili. Aj keď hovorí, že súperom KDH je Smer-SD a nie OĽaNO, dodal, že Matovič ho atakuje "úplne nechutným spôsobom".

"Je to priezračné ako Štrbské pleso," poznamenal líder KDH.

Hlina o kultivovanej nedohode

Obaja politici sa pritom naďalej nedokážu zhodnúť ani na tom, či alebo ako, by sa postavili k návrhu na zavedenie registrovaných partnerstiev osôb rovnakého pohlavia.

Zatiaľ čo Hlina hovorí, že táto otázka nebude v prípadnom programovom vyhlásení vlády s účasťou jeho hnutia a koalície PS/SPOLU, Matovič chce, aby bolo v koaličnej zmluve zakotvené, že registrované partnerstvá nebudú na rokovacom stole v žiadnom prípade.

"Možno sa dohodneme na tom, že sa nedohodneme. Ale bude to kultivované," skonštatoval predseda KDH ohľadne možného kompromisu s PS/SPOLU.

Matovič nechce Kisku lynčovať, pozvanie odmietol

Matovič s Hlinom sa aspoň čiastočne dokázali zhodnúť pri možnej spolupráci so stranou Za ľudí. Tá si v sobotu za predsedu zvolila bývalého prezidenta Andreja Kisku.

Zatiaľ čo ale šéf kresťanských demokratov prišiel na snem tejto strany, líder OĽaNO pozvanie odmietol.

"Andrej Kiska ma pozval na snem. Odpísal som mu, že "Prepáč Andrej. Potom, čo si urobil s Veronikou (Remišovou, pozn. red), bolo by to trápne"," prezradil doteraz neznáme informácie.

Na druhej strane, ale Matovič vyhlásil, že Kisku nebude už "lynčovať za to, čo urobil s Veronikou". Je tak pripravený sadnúť si za rokovací stôl nielen s predsedom Za ľudí, ale aj so svojou bývalou kolegyňou.

Hlina pri tejto príležitosti nezabudol Matovičovi pripomenúť, že Za ľudí na rozdiel od OĽaNO mali riadny snem, kde si riadne zvolili svoje vedenie.

"Kedy mal kolega snem? Ja tŕpnem, keď niekto povie demokratické strany a OĽaNO. Kedy fungovalo OĽaNO ako strana?," povedal predseda KDH.

Zároveň podporil myšlienku predsedu SPOLU Miroslava Beblavého, aby sa Kiskova strana pridala k dvojkoalícii PS/SPOLU.

"Je to silno namerané, že keby sa utvoril silný trojblok, malo by to logiku," dodal Hlina v relácii Na telo.

Koho by však predseda KDH najradšej v novej koalícii nevidel, to je Boris Kollár a jeho hnutie Sme rodina. Pripomína, že čím menej strán v možnej koalícii, tým lepšie. Pripustil ale, že pre dobro vecí, treba dať niektorým ľuďom aj druhú šancu.

Celú reláciu si môžete vypočuť aj formou podcastu:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Michal Kovačič

Dôležité udalosti