Pellegrini prezradil, že Fico nemá záujem o miesto vo vláde

V relácii Na telo sa stretol v diskusnom súboji s Andrejom Kiskom.

Jednou z hlavných tém Na telo boli čerstvé obvinenenia, ktoré polícia vzniesla voči predsedovi Smeru-SD Robertovi Ficovi a lídrovi Za ľudí Andrejovi Kiskovi.

"Pán predseda využije všetky legálne možnosti, aby sa zodpovedal tam, kde sa zodpovedať má. A budeme rešpektovať spravodlivý súd, ktorý povie áno alebo nie. Čo o tomto tu chceme ďalej rozprávať?," vyhlásil premiér Peter Pellegrini.

Bývalý prezident a šéf Za ľudí Andrej Kiska ale tvrdí, že obvinenie Fica, ktorý bránil slová exposlanca extrémistov ĽSNS Milana Mazureka, sú len potvrdením toho, že Smer-SD sa chystá vládnúť s fašistami.

"To je najväčšíe ohrozenie našej spoločnosti. Ministerka vnútra Denisa Saková zavolala Mariána Kotlebu osobne na stretnutie. Ona ho legalizovala," poznamenal Kiska.

Kiska: Fico mi poslal jasný odkaz

Obaja hostia sa vyjadrili aj k obvineniu Andreja Kisku. Premiér tvrdí, že sa mu nepáči ako Kiska "vyplakáva a dokonca obviní políciu, ako je mu ubližované".

"Voči tomu sa chcem ostro ohradiť," dodal šéf vládneho kabinetu

Samotný exprezident za tým vidí práve šéfa Smeru-SD. Opäť totiž vyhlásil, že ak by vymenoval Fica za predsedu ústavného súdu, žiadne obvinenie by voči nemu teraz polícia nevzniesla.

"Bolo mi jasne povedané, že pokiaľ "náš šéf" bude menovaný za predsedu ústavného súdu, ukončí všetky kauzy a bude tu pokoj. Ale ak tak nespravím, uvidím, čo sa tu bude diať. A to sa aj udialo," skonštatoval líder Za ľudí.


Pellegrini tieto udalosti nepotvrdil a zároveň opäť rezolútne vylúčil vládu s Kotlebovcami.

"Smer-SD nebude nikdy spolupracovať s ĽSNS, nikdy s ňou nepôjde do koalície a nikdy nevytvorí takú vládu, ktorá by závisela od podpory tejto strany," odkázal.

Pellegrini: Fico nemá záujem byť vo vláde

Fakt, že samotný Robert Fico nikdy takto jasne možnosť vládnutia s extrémistami nevylúčil, nepovažuje za problém. Rovnako ako to, že s predsedom strany má často rozdielne názory.

"Ja riadim krajinu najlepšie ako viem, nechodím sa nikoho pýtať," zareagoval Pellegrini na tvrdenia Kisku, že krajinu v skutočnosti vedie práve Robert Fico.

Premiér zároveň nevylúčil, že po voľbách by práve Fica mohol vystriedať aj na čele Smeru-SD. "Dnes nie je na čo kandidovať. Stolička nie je uvoľnená," dodal.

Čo však prekvapivo Pellegrini vylúčil, to bol Fico ako možný člen jeho vlády po parlamentných voľbách.

"Pán predseda strany už oznámil, že nemá záujem uchádzať sa o žiadnu volebnú funkciu," prezradil úradujúci premiér.

Nevideli ste Na telo s Kiskom a Pellegrinim, no preferujete zvukový záznam vo forme podcastu? Vypočuť si ho môžete tu:

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.