Čaputová: Po skončení mandátu nebudem zakladať stranu ani vstupovať do inej

To, či sa bude uchádzať znovu o mandát, je podľa nej ešte ďaleko.

Prezidentka Zuzana Čaputová po skončení mandátu nebude zakladať stranu ako jej predchodca a ani vstupovať do inej politickej strany.

Uviedla to v odpovedi na divácku otázku, na ktorú reagovala po skončení diskusnej relácie Na telo s Michalom Kovačičom. Divák sa v nej zaujímal aj o to, či sa bude opäť uchádzať o znovuzvolenie.

„Čaká ma ešte 4,5 roka a je to pre mňa pomerne ďaleko. Nebudem zakladať žiadnu politickú stranu alebo vstupovať do inej politickej strany. Neviem si to predstaviť. Rovnako ani nemám odpoveď na to, či sa budem uchádzať o mandát. Ostáva mi ešte veľa času, aby som nejaké rozhodnutie prijala," konštatovala.


Jeden z divákov chcel počuť od hlavy štátu názor, čo by odkázala ľudom, ktorí nejdú voliť, pretože hovoria, že nie je koho. Čaputová chápe, že je to celkom rozšírený názor, ale trošku sa toho obáva. Takýmto voličom radí, aby sa pokúsili nájsť aspoň niekoho, kto čiastočne reprezentuje ich názory.

„Nie je to hľadanie životného partnera, nehľadáme najväčšie súznenie. Hľadáme niekoho, o kom máme pocit, že reprezentuje, možno aspoň sčasti, náš hodnotový a mentálny svet. Myslím si, že je z koho vyberať. Možno vás osloví jeden alebo dvaja ľudia, nebude to celá politická strana alebo jej líder. Je dôležité raz za štyri roky využiť šancu a dať osobnú pečať svojím výberom tomu, kto nás bude reprezentovať," dodala.

Vo videu sa dozviete aj jej odpoveď na to, či by podporila výstavbu amerických základní na Slovensku, prečo dodnes nepodpísala Istanbulský dohovor a ako by navrhovala riešiť politikov, ktorí sú pod vplyvom alkoholu.

VAŠE VLASTNÉ OTÁZKY NA PREZIDENTKU

VAŠE VLASTNÉ OTÁZKY NA PREZIDENTKU Zaujímalo vás aj to, ako by vyriešila spor o autobusy v Banskobystrickom kraji...

Uverejnil používateľ Na telo s Michalom Kovačičom Nedeľa 26. januára 2020

Zdroj: Facebook/Na telo s Michalom Kovačičom

BRATISLAVA/zg, TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.