Lucia Ďuriš Nicholsonová: Smer prerazil dno. Ide im len o zachraňovanie preferencií

BMW, ktoré šoféroval 14-ročný chlapec.
Zdroj: TV Markíza

Témami relácie boli aj nový sociálny balíček Smeru a kultúrno-etické súboje okolo tzv. Istanbulského dohovoru.

Ak naša strana niečo v sociálnej oblasti sľúbila, tak to aj doručila. Vyhlásil v dnešnej relácii Na telo poslanec Smeru-SD Erik Tomáš na margo balíčka opatrení za 800 miliónov eur, ktorý vláda expresne posiela na schválenie parlamentu.

Europoslankyňa SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová ale kontrovala, že strane Roberta Fica nejde o nič iné, než o preferencie pred voľbami.

„Za osem rokov vo vláde zvýšili prídavok na dieťa o 2 eurá 41 centov a dva týždne pred voľbami ho idú zdvojnásobiť," skonštatovala politička SaS.

Tomáš napriek tomu tvrdí, že sociálne opatrenia prijímal Smer-SD počas celého volebného obdobia, a preto odmieta reči o predvolebnej korupcii. Neobáva sa ani kritiky odborníkov, ktorí varujú pred nárastom rozpočtového deficitu do nebezpečných výšok.

Celý záznam relácie Na telo s Erikom Tomášom a Luciou Ďuriš Nicholsonovou nájdete v našom bezplatnom videoarchíve Markíza Plus na tomto linku.

"Za vlád Smeru-SD boli vždy najnižšie deficity, napriek tomu, že sme prijímali sociálne opatrenia. Viem presne, koľko môžeme minúť. Nebojte sa, my tie prostriedky v rozpočte nájdeme," odkazuje zákonodarca Smeru-SD.

Neadresný príspevok

Ďuriš Nicholsonová má však výhrady nielen k samotnému načasovaniu týchto opatrení, ale aj k ich podobe. Zdvojnásobenie príspevku na dieťa, tak ako to nastavila vládna väčšina, je podľa nej neadresný.

Zdroj: TV Markíza

"Bude ho poberať aj 23-ročný vysokoškolák z dobre situovanej rodiny, ktorý už pracuje. Ja by som tie peniaze použila skôr na dostupnosť služieb, teda jasle a škôlky," poznamenala.

Na druhej strane ale nechcela jasne povedať, ako by sa SaS postavila k týmto opatreniam v prípade, že budú parlamentom schválené a jej strana bude po voľbách súčasťou vládnej zostavy.

"Nevieme, či budeme rušiť niečo, čo ešte ani neprešlo parlamentom," vysvetľuje svoj postoj.

Video z úrovne Smeru

Obaja diskutéri sa dotkli aj témy zverejnenia videa, ktoré má naznačovať prepojenie predsedu strany Za ľudí Andreja Kisku na ľudí blízkych mafii.

A zatiaľ, čo opozičná europoslankyňa hovorí, že toto video dosahuje úroveň Smeru, Tomáš reagoval, že nevie, prečo by sa mal k nejakému videu vyjadrovať.

"Aby sa pán Kiska bránil, vidí za tým Smer-SD," vyhlásil na margo tvrdení exprezidenta. že za týmto počinom je funkcionár práve tejto strany.

Keď prišla reč na Mariana Kočnera, Tomáš vytiahol fotomontáž, ktorá pobúrila Nicholsonovú. Pozrite si, čo nasledovalo:


Fico spája Istanbulský dohovor s moslimskými komunitami

Nemenej búrlivá diskusia sprevádzala aj tému Istanbulského dohovoru, ktorým sa má parlament zaoberať tiež už tento utorok.

Sú Slováci viac konzervatívni alebo liberálni? Výsledky prieskumu agentúry FOCUS, ktorý sme zverejnili v relácii Na telo, hovoria jasne.

Predseda Smeru-SD Robert Fico pred niekoľkými dňami spojil dokonca tento dokument so vznikom ucelených moslimských komunít na Slovensku. Ako k tomuto spojeniu prišiel, to nevedel vysvetliť ani jeho poslanec Erik Tomáš.

"Neviem, prečo ma chytáte za slová. Nehovoríme na mítingoch, že to spolu súvisí," reagoval na otázky moderátora Michala Kovačiča.

Europoslankyňa SaS svojmu súperovi ale odkázala, že týmto tvrdením prerazil Smer-SD akékoľvek dno.

"Čudujem sa, že strašia tým, čo vôbec nepochopili. Keď odmietame Istanbulský dohovor, prečo do dnešného dňa predložil Smer-SD nula návrhov, ktoré by účinne bojovali proti násiliu na ženách?" dodala.

Máte radi podcasty? Reláciu Na telo si môžete vypočuť aj v tejto forme. Aktuálnu časť nájdete tu:

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Lucia Ďuriš Nicholsonová

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.