Prezradil Matovič prvé meno budúceho ministra? Favorit je jasný

Vyberáme z dvoch - troch kandidátov, ale Marek Krajčí je hlavným favoritom, dodal Matovič.

Pred voľbami o zdravotníctve vo veľkom hovorili všetky politické strany, no dnes o toto ministerstvo vraj nikto okrem OĽaNO z budúcej vládnej koalície nestojí.

"Trochu ma to mrzí, ale nevadí. My sa zodpovednosti nebojíme," skonštatoval líder OĽaNO Igor Matovič v relácii Na telo.

Zároveň prvýkrát jasne povedal, kto by mal toto rezortné kreslo obsadiť. "Vyberáme z troch kandidátov. Ale Marek Krajčí je favorit."

Kňažko vo vláde nebude, Sulík ho prekvapil

Na druhej strane Matovič vylúčil, že by ministerstvo kultúry viedol Milan Kňažko, s ktorým sa stretol tento týždeň. "Myslím si, že nemá takú ambíciu."

Líder OĽaNO tiež neskrýval názorový posun predsedu SaS Richarda Sulíka. Ten pár hodín po voľbách povedal, že nebude trvať na tom, aby obsadil post ministra financií, no dnes presakujú informácie, že tento rezort chce viesť.

"Rokujeme o tom. Ja som Rišovi pripomenul jeho verejné vyhlásenie. Ale stáva sa aj v lepších rodinách," skonštatoval Matovič.

Otvorená je podľa neho aj otázka ministra vnútra. Viackrát pritom tento týždeň zopakoval, že by ho mal obsadiť človek z OĽaNO. "Bojujeme o tento post, ale kým nie je dohodnuté všetko, nie je dohodnuté nič."

Kollárov sľub chce splniť

Isté miesto v jeho vláde nemá ani Štefan Holý, ktorého presadzuje Sme rodina na čelo ministerstva dopravy.

"Boris Kollár mu určite nebude držať chrbát silou-mocou. Keď to ustojí, bude v hre, keď to neustojí, nebude v hre," vyhlásil šéf OĽaNO.

Zároveň ale Matovič hovorí, že ak aj pondelkové rokovanie expertov ohľadom sľubu Sme rodina na výstavbu 25-tisíc nájomných bytov ročne, odmietne tento plán, s Kollárom je pripravený hľadať iné riešenie.

Líder OĽaNO však prekvapil svojim postojom k finančnej skupine Penta a jej podnikaniu v zdravotníctve. Zatiaľ čo v predvolebnej kampani jej išiel po krku, dnes už je jeho slovník oveľa jemnejší.

"Treba ich osekať tak, aby ich to prestalo baviť alebo poskytovali úplne špičkovú zdravotnú starostlivosť. Ľuďom nejde o to, kto vlastní poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, ale keď je chorý, chce byť čo najskôr a čo najlepšie ošetrený," poznamenal v Na telo.

Celú reláciu si môžete pozrieť v našom bezplatnom videoarchíve.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.