Postavil sa koronavírusu lepšie Pellegrini alebo Matovič? Prieskum ukázal zaujímavé výsledky

HJHTMWPNCKBR-high_1080p.mp4
Zdroj: TVNOVINY.sk

Vypracovala ho agentúra Focus pre TV Markíza.

Slovensko od začiatku marca bojuje s koronavírusom. Na celom území týždne platili prísne opatrenia, až posledné dni nastalo v určitých sférach spoločnosti uvoľnenie.

Navyše, do kritickej situácie prišla aj výmena politickej garnitúry a na čele vlády vystriedal Petra Pellegriniho Igor Matovič. Samozrejme, nezaobišlo sa to bez obviňovania a slovných prestreliek. Obaja politici si vyhadzovali na oči, kto mal čo urobiť a kto čo neurobil.

Prečítajte si tiež:

Agenúra Focus pre Televíziu Markíza teda vypracovala exkluzívny prieskum s otázkou „Kto podľa vás lepšie zvláda/zvládal boj s koronakrízou, súčasný premiér Igor Matovič, predchádzajúci premiér Peter Pellegrini alebo obaja narovnako?

Z výsledkov vyplynulo, že ľuďom sa viac pozdával prístup Petra Pellegriniho, ktorému v tomto prípade prejavilo dôveru 37,6 percent respondentov. Igor Matovič si na svoju stranu priklonil takmer 22 percent opýtaných.

32 percent ľudí sa rozhodlo pre remízu, teda obaja politici si v tejto neľahkej dobe viedli, resp., vedú rovnako. Takmer 9 percent nevedelo na otázku odpoveď.

Vo videu nájdete ďalšie podrobné výsledky prieskumu


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prieskum

Dôležité udalosti