Exkluzívny prieskum: Aké šance dávajú ľudia vláde Igora Matoviča?

Spoločná fotografia kabinetu Igora Matovič.
Zdroj: TASR

Kabinetu dávajú najväčšiu šancu voliči Obyčajných ľudí.

Ako dho vydrží vláda Igora Matoviča? Agentúra Focus sa pre reláciu Na telo pýtala ľudí, aké šance dávajú súčasnej vláde zloženej zo strán OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí.

Viac ako tretina (38,1 percenta) si myslí, že vydrží celé štyri roky. Len jeden rok jej dáva tretina opýtaných (29,9, percenta). Takmer pätina (18 percent) si myslí, že vládnuť bude dva až tri roky.

Neodpovedalo 14,1 percenta opýtaných respondentov.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Z voličov bloku strán OĽaNO, NOVA, KÚ, ZMENA ZDOLA dáva vláde celé štyri roky až 80 percent opýtaných. Z voličov strany Za ľudí verí, že vláda Igora Matoviča vydrží celé volebné obdobie takmer 67 percent.

Prečítajte si tiež:

Z voličov liberálov si tak myslí 59 percent. Viac ako dve tretiny (66,8 percenta) voličov kiskovcov dáva súčasnej vláde štyri roky. Najviac pesimistickí z voličov vládnej koalície sú voliči strany Sme rodina. Z nich si myslí, že vláda dokončí celé volebné obdobie 41,4 percenta opýtaných. Predčasné voľby tak očakáva viac ako polovica opýtaných voličov kollárovcov.

Najmenšiu šancu im dávajú voliči Smeru. Z nich si len 6,6 percenta myslí, že Matovičova vláda vydrží štyri roky. Spomedzi voličov strany Kotlebovci - ĽS NS si to myslí 23 percent.

Kompletné výsledky prieskumu si môžete pozrieť v tomto videu:


Agentúra Focus realizovala prieskum v dňoch 15. až 17.apríla 2020. Pýtali sa 1016 respondentov, ktorým položili otázku: Čo si myslíte, ako dlho vydrží súčasná vláda Igora Matoviča?

Záznam relácie nájdete v našom bezplatnom archíve na Markíza Plus.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Na telo

Dôležité udalosti