Monika Beňová v relácii Na telo vylúčila, že by zo Smeru odišla do inej strany

Výstrahy SHMÚ pred búrkami.
Výstrahy SHMÚ pred búrkami. Zdroj: TV Markíza

V štúdiu sme privítali Luciu Ďuriš Nicholsonovú (SaS), Annu Záborskú (KÚ) a Moniku Beňovú (Smer-SD)

Zatiaľ čo na konštatovaní, že interupcie nie sú dobrým riešením sa zhodli všetky tri hosťky v relácii Na telo , čo s tým ďalej robiť, už taká zhoda nepanovala.

Poslankyňa OĽaNO a predsedníčka mimoparlamentnej Kresťanskej únie Anna Záborská tvrdí, že ak je niečo v spoločnosti zlé, mali by sme to znížiť na minimum.

Napriek tomu ale zatiaľ nechce ísť poľskou cestou, kde sú potraty povolené len v presne vymedzených prípadoch, ako je napríklad ohrozenie života ženy či incest alebo znásilnenie.

"V tejto danej situácii je potrebné hľadať väčšinu na to, aby sa ochrana nenarodeného života zlepšila. Mojou ambíciou je, aby sa pomohlo ženám, ktoré sa rozhodujú ísť na potrat. Aby to nebol problém konzervatívno-liberálny, ale sociálny," skonštatovala.

Záborská ale nevylúčila, že by sprísnenie interupcií predsa navrhla neskôr. "Neviem to teraz povedať, nie som jasnovidec."

Bezplatný archív relácie Na telo nájdete na Markíza Plus.

Zákaz interupcií nič nerieši, tvrdí Nicholsonová. Europoslankyňa Monika Beňová (Smer-SD) pripomenula, že spoločenská zmluva musí byť taká, že bude rešpektovať aj iný pohľad ľudí. Aj pretoby sa podľa nej nemalo uvažovať nad sprísnením pravidiel pre potraty, ale viac by sa malo uvažovať nad tým, ako zlepšiť sociálno-ekonomickú situáciu žien.

Podobne to vidí aj europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS). Tá upozornila, že máme ženy, ktoré sa nachádzajú v komplikovaných situáciách a z toho vzniká neželané tehotenstvo.

"Potom volia poslednú možnosť a tou je interupcia. Tým, že sa zruší legálna možnosť interupcie, to neznamená, že tie potraty zmiznú.Vytvára sa len pôda na nelegálne potraty," poznamenala.

Beňová zo Smeru neodíde

Druhou veľkou témou relácie Na telo bola aj situácia v Smere-SD.

Monika Beňová pritom jasne skonštatovala, že bez ohľadu na to, či sa súčasný podpredseda Peter Pellegrini rozhodne zostať alebo založí vlastné politické zoskupenie, ona zostane verná súčasnému straníckemu dresu.

"Je vylúčené, že by som prešla do inej strany," vyhlásila. 

Chcete si vypočuť Na telo formou podcastu? Aktuálnu časť nájdete tu:

Europoslankyňa a zakladajúca členka Smeru-SD tvrdí, že teraz je pre ňu najdôležitejšie, aby Robert Fico a Peter Pellegrini našli spôsob, ako spolu komunikovať.

Zároveň ale tvrdí, že Pellegrini nemá už reálny záujem zostať v tejto partaji. "Nemá záujem o vnútrostranícku diskusiu," odkázala svojmu straníckemu podpredsedovi.

Už skôr ale Beňová priznala, že vedenie Smeru-SD treba kompletne vymeniť. Kto by mal súčasné tváre ale nahradiť, povedať zatiaľ nechce.

"Nevnímam Smer-SD len cez poslanecký klub. Sú tam ľudia, ktorí sa môžu uchádzať o funkciu predsedu aj funkcie podpredsedov," vyhlásila.

Opozícia rozdiel medzi Pellegrinim a Ficom nevidí

Lucia Ďuriš Nicholsonová si pritom myslí, že pre Slovensko by bolo najlepšie, keby Smer-SD skončil.

"Nevidím rozdiel medzi submisívnou dvojkou Petrom Pellegrinim, ktorý sa ticho prizeral tomu, ako pán Fico vytváral politický výtlak," reagovala na možnosť výmeny na čele Smeru-SD.

Veľký rozdiel medzi oboma politikmi najsilnejšieho opozičného zoskupenia nevidí ani Anna Záborská.

"Ani jeden sa nedištancoval od toho, čo v Smere treba napraviť," pripomenula.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Na telo

Dôležité udalosti