Marian Kotleba v Na telo obhajoval, že s vakcínou na COVID-19 sa do tela dostane aj nanočip

Zo škaredého káčatka hollywoodska hviezda
Zo škaredého káčatka hollywoodska hviezda Zdroj: TV Markíza

Za pozornosť stojí aj jeho obhajoba statusu Milana Mazureka.

Hoci líder extrémistickej ĽSNS Marián Kotleba oproti minulosti zmiernil rétoriku, v nedeľnej relácii Na telo sa opäť nezaprel.

Na otázku v rubrike ÁNO/NIE, či bolo SNP boľševickým pučom, ako tvrdil transparent na jednom z mítingu Kotlebovcov, reagoval: "Tak 50 na 50."

V rovnakej rubrike bol úprimný aj druhý hosť - podpredseda parlamentu Gábor Grendel. Ten ako bývalý novinár priznal, že nápad premiéra Igora Matoviča nepovažuje za dobrý a rovnako tak si nemyslí, že nová vládna splnomocnenkyňa Petra Krištúfková bude prínosom.


Grendel: Záborskej návrh je skôr motivačný

V relácii Michala Kovačiča sa diskutovalo aj horúcej téme interupcií, o ktorej majú poslanci rokovať opäť na júlovej schôdzi. Na programe budú hneď štyri návrhy, ktoré sa týkajú tejto otázky, vrátane návrhu poslankyne OĽaNO Anny Záborskej.

"Za veľmi podobný návrh OĽaNO z minulého volebného obdobia hlasovali aj mnohí liberáli. Je to skôr motivačný návrh, uvedomujeme si, že ide o citlivú otázku," skonštatoval Grendel.

Pripustil ale, že ani Záborskej návrh nemusí získať podporu všetkých koaličných poslancov.

"Pani Cigániková (SaS, pozn. red.) avizovala, že niektorí členovia poslaneckého klubu SaS to nepodporia. Tento návrh má ale veľkú šancu dostať sa do druhého čítania," vyhlásil.

Zároveň tvrdí, že k bude tento návrh schválený, bude to najväčší pokrok pri ochrane života a mohlo by to uspokojiť aj konzervatívnych poslancov.

Opozičná ĽSNS prichádza dokonca hneď s dvoma rozličnými návrhmi pre sprísnenie interupcií.

"My podporíme všetky návrhy, ktoré zlepšia postavenie nenarodených detí," poznamenal.

Ako to bolo so statusom Mazureka

Témou Na telo bol aj súd s Mariánom Kotlebom pre šeky, ktoré rozdával v sume 1488 eur, čo predstavuje fašistickú symboliku. Šéf extrémistov presviedča, že výsledná suma bol výsledok zbierky.

"My sme pomohli ľuďom, ktorým mal pomáhať štát," reagoval.

Prečo ale hokejistom z Veľkého Krtíša, ktorý žiadali o príspevok 1500 eur venoval už spomínanú čiastku 1488 eur, vysvetliť nevedel. Podľa neho ide účelovo vyrobené kauzy, ktorých cieľom je poškodiť strane.

Pozrite si tiež výsledky exkluzívneho prieskumu: Ktorým politikom ľudia veria a ktorí podľa nich klamú?

Kotleba obhajoval aj status svojho poslanca Milana Mazureka, ktorý tvrdil, že páchateľom tragických udalostí na škole vo Vrútkach bol Róm. Dnes líder ĽSNS tvrdí, že Mazurek nemal na mysli Rómov, keď hovoril o menšine.

"Všetci občania vedia, že Cigáni nie sú diskriminovaná menšina. Choďte sa pozrieť na poštu pri odovzdávaní sociálnych dávok. "Diskriminovaná menšina" sú ľudia, ktorí celý život poctivo pracujú a od štátu nedostanú nič," snažil sa vysvetliť status straníckeho kolegu.

Prečo Mazurek spomínal v statuse ľudí ako predsedníčku Progresívneho Slovenska Irenu Bihariovú či bývalého rómskeho splnomocnenca Petera Polláka, opäť nedokázal pomenovať.

Záznam celej relácie nájdete v našom bezplatnom videoarchíve na Markíza Plus TU.

"Politici z extrémistickej scény sa často snažia presvedčiť, že sú omylom nálepkovaní. Toto nám mentálne odhalilo svet Milana Mazureka," zareagovala samotná Bihariová na Kotlebove slová.

Grendel zase Kotlebovi odkázal, že to, čo predviedol, je zbabelé. "Ocenil by som, keby teraz prišlo ospravedlnenie," adresoval podpredseda parlamentu výzvu Kotlebovi i Mazurekovi.

Čipovanie podľa Kotlebu

Kotleba musel vysvetľovať aj slová zo svojho videa, ktoré malo státisíce videní. Okrem iného v ňom tvrdil, že kto sa nechá zaočkovať prípadnou vakcínou proti COVID-19, tomu môžu do tela vpichnúť aj nanočip, ktorý bude ovládať jeho telo.

"To, že sme sa s tým na Slovensku nestretli, neznamená to, že to neexistuje," odpovedal na otázku moderátora Michala Kovačiča, či takýchto ľudí pozná.

Kotleba navyše v spomínanom videu hovoril aj o tom, že o takomto čipovaní sa píše v Zjavení Sv. Jána. Na ktorom mieste ale nedokázal povedať.

"Každých 10 rokov sa nechávam očkovať proti tetanu. Keby to chceli tak veľmi robiť, prečo by to nerobili cez túto tetanovku," položil rečnícku otázku Grendel.

Máte radi podcasty? Aj túto časť relácie Na telo si môžete vypočuť v tejto obľúbenej forme. Nájdete ju tu:

BRATISLAVA/ markiza.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Gábor Grendel

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.