Exkluzívny prieskum: Ktorým politikom ľudia veria a ktorí podľa nich klamú?

Rayshard Brooks zomrel pri zatýkaní políciou v USA
Rayshard Brooks zomrel pri zatýkaní políciou v USA Zdroj: Úrad vlády SR

Agentúra zisťovala, ako hodnotia ľudia výroky Čaputovej, Pellegriniho či Matoviča.

Hovoria politici pravdu, alebo klamú? Agentúra Focus pre reláciu Na telo zisťovala, ktorým politikom ľudia veria a ktorým menej.

Z prieskumu vyšla najlepšie prezidentka Zuzana Čaputová. Z opýtaných uviedlo, že hovorí pravdu 61,6 percenta ľudí. Naopak, 14,6 percenta si myslí, že prezidentka klame. Pätina (20,8 percenta) opýtaných si myslí, že jej vyjadrenia sú "pol na pol".

Zdroj: TVNOVINY.sk

Pri Petrovi Pellegrinim označilo odpoveď, že hovorí pravdu 40,4 percenta opýtaných. Za klamstvá označilo jeho vyjadrenia 23,2 percenta respondentov.

Borisovi Kollárovi verí tretina (31,8 percenta) opýtaných. Naopak, podľa 24,4 percenta klame.

Pri Igorovi Matovičovi sa názory delia zhruba do rovnako veľkých skupín. Viac ako tretina (35,8 percenta) si myslí, že klame a o čosi menej (31,4 percenta) odpovedalo, že hovorí pravdu. Rovnako veľká skupina (30,9 percenta) si myslí, že jeho vyjadrenia sú "pol na pol".

Menej ľudí verí Veronike Remišovej, ktorá klame podľa 33, 2 percentami respondentov. Naopak, verí jej 29,6 percenta respondentov.

Richard Sulík klame podľa 35,6 percenta opýtaných a hovorí pravdu podľa 26,8 percenta respondentov. 

Do spodnej časti rebríčka sa dostal aj Marian Kotleba. Neverí mu 49,2 percenta respondentov a za pravdu mu dáva 14,9 percenta opýtaných. 

Bude vás zaujímať: Marian Kotleba v Na telo obhajoval, že s vakcínou na COVID-19 sa do tela dostane aj nanočip

Za ním nasleduje Andrej Kiska. Odpoveď "klame" uviedlo 53,8 percenta respondentov a odpoveď "hovorí pravdu" len 11,3 percenta.

Úplne najhoršie skončil Robert Fico. Až dve tretiny (62,2 percenta) opýtaných uviedlo, že klame. Len necelá desatina (9,5 percenta) verí, že hovorí pravdu.

Agentúra realizovala prieskum v dňoch 14. až 21. mája na vzorke 1011 respondentov. Dostali otázku: Postupne Vám prečítam mená niekoľkých politikov. Pri každom z nich mi, prosím, povedzte, či podľa Vás väčšinou alebo takmer vždy hovorí pravdu, väčšinou alebo takmer vždy klame, alebo je to tak pol na pol.

Kompletné výsledky prieskumu si môžete pozrieť v tomto videu.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Na telo

Dôležité udalosti