Kotleba: Znak šelmy v Biblii mnohí chápu ako dnešný čip

Tvrdí, že s týmto výkladom súhlasia aj niektorí kňazi.

Opozičný poslanec Marian Kotleba (ĽSNS) v diskusnej relácii Na telo vysvetľoval aj vlastné slová z videa na sociálnej sieti. Okrem iného v ňom tvrdil, že podľa Zjavení sv. Jána "kto neprijme čip, nebude môcť obchodovať, predávať, nakupovať. Nebude môcť robiť v podstate nič".

Moderátor Michal Kovačič ho požiadal o vysvetlenie, kde v Biblii sa píše o spomínanom čipe a či mu neukáže citáciu. "Hovorí vám niečo znak šelmy? Hádam si nemyslíte, že v Biblii napísanej pred 2000 rokmi budú rozprávať o čipoch? Všetci kresťania vedia o znaku šelmy. Keď ho niekto neprijme na čelo alebo na ruku, nebude môcť nič vykonávať, nijako žiť. Som rád, že ste na to upozornili a ľudia si to budú môcť prečítať," vyhlásil Kotleba.

Tvrdil, že znak šelmy je to, čo v modernej dobe bude čipom. "To nie je teologický výklad, to je realita. Takto to vnímajú aj niektorí katolícki kňazi, ale nebudem hovoriť mená," doplnil na otázku moderátora, či ich môže menovať.

Spolusediaci v debate, Gábor Grendel (OĽaNO), výkladu opozičného kolegu neveril. "Môžeme sa stretnúť o desať rokov. Ale čo potom, keď sa ukáže, že ste nemali pravdu?" reagoval koaličný poslanec.

Kotleba vyhlásil, že ak sa to ukáže, ospravedlní sa mu. "Nemám problém sa ospravedlniť. Verte mi, že sa to bude vyvíjať," dodal.

Na videu si pozrite Kotlebovu odpoveď na to, či neobáva toho, že keď sa ľudia nebudú očkovať, klesne na Slovensku kolektívna imunita.


BRATISLAVA/ TV Makíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Gábor Grendel

Dôležité udalosti