Na telo plus: Podľa Remišovej sa chce Šeliga spájať s inými stranami. Ona to odmieta

na telo plus rem-3.jpg
Zdroj: TVNOVINY.sk

Podľa Ladislava Kamenického súčasná vláda nezvláda ekonomickú krízu.

V relácii Na telo plus sa stretli Veronika Remišová (Za ľudí) a Ladislav Kamenický (Smer). Diskutovali o prvom sociálnom balíku vlády Igora Matoviča, pomoci od Európskej únie, ale aj o budúcnosti strán Smer a Za ľudí.

Celé Na telo plus si pozrite tu:


Remišová kritizovala 13. dôchodky, ktoré schválila pred voľbami predchádzajúca vládna koalícia. „Ekonomika prežíva ťažké časy a chceme ľuďom pomôcť. Štát má ľuďom pomáhať v kríze a my to robíme," vyhlásila ministerka pre investície a regionálny rozvoj.

Kamenický si myslí, že vláda šetrí na nesprávnom mieste. „Ekonomika sa potápa a vláda nerobí kroky, ktoré ju budú sanovať a zachraňovať. Nemíňa peniaze na to, čo by mala. Vidieť tu absolútne diletanstvo a ekonomika bude trpieť," dodal podpredseda Smeru a bývalý minister financií.

Personálne výmeny

Kým strana Smer si vybrala nové vedenie, u kiskovcov sa len schyľuje k snemu. Odchádzajúceho lídra Andreja Kisku chce vymeniť Remišová, no o predsednícky stôl zabojuje aj Miroslav Kollár.

„Miro Kollár má liberálnejšiu víziu strany, ja si myslím, že nie je potrebné robiť kópiu Progresívneho Slovenska alebo SaS-ky," uviedla Remišová. Nevylúčila, že kandidatúru ohlási aj podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí), ktorý podľa Remišovej presadzuje spájanie s inými stranami.

Kamenický uviedol, že konsolidujú stranu, ktorá prešla krízou po odchode Petra Pellegriniho a skupiny poslancov. „Potrebujeme nové tváre, musia to byť talenty aj v odbornosti. Takýchto ľudí v strane máme a talenty budeme ďalej hľadať. Všetko je to o ľuďoch. Keď dáme dobrých ľudí a budeme aktívni, tak máme šancu, aby sme na tom boli lepšie ako teraz," myslí si Kamenický.

Remišová sľubuje reformy

Remišová sľúbila, že vláda minie všetky peniaze z Bruselu na splatenie dlhu a rozbehnutie reforiem vzdelávania, školstva a justície. Z balíka pomoci chce naštarovať aj "reformy budúcnosti", teda najmä digitalizáciu, elektromobilitu, zelenú a obehovú ekonomiku.

Podľa Kamenického nebudú mať dostatok projektov a nezvládnu to. Myslí si, že vláda by mala riešiť najmä súčasnú ekonomickú krízu.

Po skončení relácia odpovedali obaja diskutujúci aj na divácke otázky, ktoré nájdete TU.

V diskusii sa dozviete aj:
Či strana Smer očakáva, že predbehne stranu Hlas
Či Roberta Fica vymení niekto na predsedníckej stoličke
Či by mal podľa Remišovej kandidovať na predsedu Za ľudí aj Juraj Šeliga
Prečo Kamenický kritizuje systém vyplácania 13. dôchodkov

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ladislav kamenický

Dôležité udalosti