Chcú ešte ľudia nosiť rúška? Výsledky prieskumu hovoria za všetko

Prázdne Červené námestie v Moskve.
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Problémom je podľa ministra zdravotníctva veľká dezinformačná kampaň.

Po jarnej prvej vlne epidémie koronavírusu sa po letných prázdninách situácia začína opäť zhoršovať. Napriek tomu vláda teraz nepristupuje k celoštátnym reštrikciám, skôr sa verejní zdravotníci snažia riešiť problémy lokálne.

Symbolom týchto mesiacov sa bezpochyby stali rúška. Ľudia ich berú ako prirodzenú súčasť každodenného života. Nie však všetci rešpektujú nariadenia odborníkov.

Dokazuje to aj prieskum agentúry Focus pre TV Markíza, v ktorom sme sa pýtali, či sú ľudia ochotní znášať jeho nosenie aj v nasledujúcich mesiacoch.

Viac ako 60 percent opýtaných odpovedalo, že s tým problém nemajú, no 35 percent už rúško na tvári nemienia akceptovať. Oproti aprílu sa tak zhovievavosť ľudí prepadla takmer o štvrtinu.

Komplenté výsledky prieskumu nájdete v priloženom videu


Podľa vyjadrení ministra zdravotníctva Mareka Krajčího môže byť za tým aj veľká dezinformačná kampaň, ktorej Slovensko čelí v súvislosti s pandémiou.

„Situácia na Slovensku sa zhoršuje. Nie sme takí jednotní, ako sme boli na začiatku, keď pandémia vypukla na území SR," povedal Krajčí.

Na margo toho, že ľudia nechcú byť obmedzovaní opatreniami, Krajčí hovorí, že ak by sa rúška nosili, obmedzenia by byť nemuseli.

„Pokiaľ sa rúška nosia a dodržuje sa to, čo sme sa dohodli, tak sa žiadne celoplošné opatrenia nebudú musieť prijímať," poznamenal.

Celú reláciu Na telo si pozrite tu:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.