Musíme prijať prísne opatrenia a rozdávať helikoptérové peniaze, tvrdí Juraj Šeliga

Marek Krajčí vystúpil v relácii Na telo.
Marek Krajčí vystúpil v relácii Na telo. Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

V diskusnej relácii Na telo bola jeho oponentkou Denisa Saková.

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) v relácii Na telo vyzval vládu, aby najviac postihnutým skupinám obyvateľstva pomohla tzv. helikoptérovými peniazmi.

Zároveň jasne povedal, čo si myslí o nových reštrikčných opatreniach v súvislosti s koronavírusom , ktoré dnes schvaľuje ústredný krízový štáb: "Sme za prísne opatrenia."

Pripustil uzatváranie aj niektorých obchodných prevádzok. To ale podľa neho musí ísť ruka v ruke práve s okamžitou finančnou pomocou. "Nebude sa čakať týždeň alebo dva," vyhlásil.

Maďarsko ako príklad?

Exministerka vnútra Denisa Saková (Hlas-SD) ale tvrdí, že vláda mohla a mala konať oveľa skôr a dnes sme nemuseli  mať takú kritickú situáciu, akú máme.

"Maďarsko pristúpilo k silnejším opatreniam hneď na začiatku septembra," upozornila. 

Záznam celej relácie nájdete v bezplatnom videoarchíeve Markíza Plus TU.

Podľa nej sa mali posilniť kapacity okresných hygienických úradov a založiť sa mali tzv. call centrá, ktoré by riešili podozrenia ľudí na nákazu. Rovnako mala vláda podľa Sakovej sprísniť hraničné kontroly s Poľskom, kde časť Slovákov chodí na oslavy či svadby.

"Nedisciplinovanosť je výsledkom aj toho, že tu boli opatrenia, ktoré sa menili zo dňa na deň," dodala.

Zmenia sa tresty za marihuanu?

Obaja politici sa rozchádzajú nielen pri tom, kto a ako má riešiť pandému nového koronavírusu, ale aj to, ako riešiť vysoké tresty pri držbe marihuany.

"Osobne si myslím, že toto nie je téma dňa. Vieme sa baviť o tom, že sa marihuana zlegalizuje na medicínske účely," poznamenala Saková.

Naproti tomu Šeliga avizuje, že strana Za ľudí príde už budúci týždeň s návrhom riešenia v tejto oblasti. To by malo podľa neho viesť k tomu, aby ľudi kvôli malému množstvu marihuany nekončili za mrežami, ale vyviazli napríklad s pokutou.

Výsledok ankety na konci vysielania:


Po relácii dostali opäť priestor aj divácke otázky. Pozrite si, ako odpovedali Šeliga a Saková.

Diskusiu si môžete vypočuť aj formou podcastu tu:

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Michal Kovačič

Dôležité udalosti