„Očistec“ je politická objednávka? To tvrdili na začiatku aj ministri SNS, ktorí sedia vo väzení

Kanidáti na generálneho prokurátora pred vysielaním.
Zdroj: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Kandidáti na generálneho prokurátora takto reagujú na výroky Roberta Fica o zatýkaní bývalého vedenia polície a špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.

V Na telo plus vám exkluzívne prinášame prvú debatu kandidátov na generálneho prokurátora. Zúčastnili sa jej prokurátori Ján Šanta, Jozef Čentéš, Ján Hrivnák, Rastislav Remeta a sudca Najvyššieho súdu Juraj Kliment.

Od kandidátov na generálneho prokurátora sa dozviete:
Či považujú štvorročný trest pre M.Kotlebu za správny
Či by podali opätovný návrh na zrušenie ĽS NS
Prečo a ako chcú znížiť tresty za užívanie marihuany
Ktoré tresty by naopak podľa nich mali rásť
Kto z nich by chcel byť špeciálnym prokurátorom, ak neuspeje v kandidatúre na generálneho

Celú reláciu si môžete pozrieť TU:

Všetci piati jednoznačne odmietajú slová expremiéra Roberta Fica o tom, že policajná akcia Očistec bola pripravená na politickú objednávku. "Vychádzame len a len z preverených dôkazov," hovorí Ján Šanta.

Jurajovi Klimentovi, ktorý rozhodoval aj v kauze "Nástenkový tender", to pripomína obhajobu bývalého ministra SNS, ktorý napokon dostal 11 rokov väzenia: "Pán Janušek takisto tvrdil, že je to stíhanie na politickú objednávku," dodáva.

Stretnutie s Ficom a šéfom SIS

Jozef Čentéš objasnill aj to, ako to bolo s jeho rokovaním s Robertom Ficom na Úrade vlády. To sa udialo v roku 2013 a bol na ňom aj budúci generálny prokurátor Jaromír Čižnár a vtedajší šéf Slovenskej informačnej služby Ján Valko.

Čentéš tvrdí, že ho zavolali s tým, že mu povedia závažné informácie o dianí na generálnej prokuratúre. Fico totiž v tom čase na verejnosti rozprával, že situácia je vážna, ale jeho informácie sú tajné. Opozícia ho upodozrievala, že je to len hra, ako sa zbaviť Čentéša ako zvoleného generálneho prokurátora a dosadiť si na jeho miesto vlastného človeka. "Chcel som sa vedieť, čím predseda vlády a riaditeľ SIS-ky disponujú. Ale nepovedali mi nič nové," spomína prokurátor.

Diskusiu si môžete vypočuť aj vo forme podcastu:


Všetky relácie Na telo plus nájdete TU.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Generálna prokuratúra SR

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.