Sulík má plán uvoľňovania hotový. Predstaví ho v pondelok

Peter Žiga a Richard Sulík.
Zdroj: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Vyhlásil to v relácii v Na telo, v ktorej diskutoval sa stretol s Petrom Žigom.

Minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík v relácii Na telo vyhlásil, že už má hotový plán, ktorý by mal určiť, ako Slovensko bude postupovať pri uvoľňovaní opatrení v súvislosti s epidémiou koronavírusu .

Predstaviť ho chce v pondelok ráno. A to aj napriek tomu, že premiér Igor Matovič (OĽaNO) mu odkázal, že už o jeho názory nestojí, keďže ich nepredstavil už minulú nedeľu tak, ako to žiadal.

CELÝ ZÁZNAM RELÁCIE NÁJDETE TU

Líder SaS tvrdí, že fakt, že ho Matovič vyzval, aby pripravil plán znamená, že premiér žiaden plán nemal.

"Základ je, že sa nebudeme pozerať na Slovensko ako jeden celok, ale rozdelíme ho na 36 obvodov podľa úradov regionálneho zdravotníctva. Obvody, ktoré sú najmenej problematické, majú mať aj najmenej prísne opatrenia," skonštatoval šéf rezortu hospodárstva na margo svojho plánu.

Zároveň odmietol komentovať vyjadrenia predsedu vlády, ktorý ho aj s jeho plánom poslal do Mongolska. Podľa Sulíka nemožno na celé Slovensko nahliadať ako na celok a treba sa pozerať aj na iné čísla ako sú počty nakazených.

Prečítajte si tiež:

Na margo pripravovaného nového kola celoplošného testovania, ktoré by malo byť podľa šéfa vládneho kabinetu o dva týždne , poznamenal, že pre neho je kľúčové, či to bude chcieť Matovič urobiť na celom území. Naznačil, že s tým by mal problém.

"Tam, kde je vysoká miera nakazenosti, s tým budem súhlasiť. Stanovme si rozumné kritérium," reagoval.

Hlas plán proti pandémii nemá

Poslanec Hlasu-SD Peter Žiga tvrdí, že hádky medzi Sulíkom a Matovičom potvrdzujú, že vláda žiadny plán nemá.

"Hovorí sa tomu "čo sa babe chcelo, to sa babe snilo". Čo napadne pána premiéra, to platí," vyhlásil.

Zároveň podporil Sulíka, keď konštatoval, že keď sa môžu otvárať kiná a divadlá, mohli by sa aj reštaurácie. Ako konkrétne by ale postupoval v tejto situácii Hlas-SD, nechcel komentovať.

"Nie som virológ ani pandemiológ. Podstatné je, koľko z testovaných ľudí je pozitívnych," povedal.

Sulík o ankete Hlasu: Bol to podvod

Obaja politici diskutovali v Na telo aj o ankete Hlasu-SD, ktorou chce strana Petra Pellegriniho docieliť referendum o predčasných parlamentných voľbách.

Žiga pripustil, že jej štart, ktorý sa stal predmetom ostrej kritiky, nezvládli.

"Z technického hľadiska sa nedotiahlo všetko tak, ako by sa malo. Dnes sme už poučení," tvrdí.

Šéf SaS sa k tejto téme postavil jasne a stručne. "Bol to podvod. Aj keď si nemyslím, že úmyselný."

Žiga o Očistci: Rešpektujem prácu polície

Peter Žiga okrem toho reagoval aj na informácie portálu Topky. sk, podľa ktorých proti nemu mali svedčiť jeho bývalá stranícka kolegyňa Monika Jankovská.

"Nič o tom neviem. Som pripravený ísť na vypočutie. Oficiálne som nedostal žiadne predvolanie. Som pripravený spolupracovať. Je to čistá špekulácia," poznamenal.

Na druhej strane si opozičný poslanec nemyslí, že by akcia Očistec, pri ktorej príslušníci NAKA zadržali viacerých bývalých členov vedenia polície, vrátane exprezidenta Tibora Gašpara, bolo politickou objednávkou, ako tvrdí Smer-SD.

"Rešpektujem prácu polície," povedal.

Minister hospodárstva Sulík dodal, že sa o všetkom zatýkaní dozvedel až z novín. "Ani v jednom prípade som nemal informácie," dodal.Pozrite si zostrih z relácie:


Ak radi počúvate podcasty, debatu Sulíka so Žigom si môžete vypočuť tu:


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Michal Kovačič

Dôležité udalosti