P. Pellegrini: Za Lučanského ani Žigu nedám ruku do ohňa

Šeliga očakáva, že pred Vianocami príde jednoznačný politický konsenzus ohľadne možného lockdownu.

Hoci expremiér Peter Pellegrini (Hlas-SD) v relácii Na telo tvrdil, že mu prekáža údajná masívna teatrálnosť pri zatýkaní veľkých rýb ako spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák, nechce sa vyjadrovať k tomu, či je dôvod na ich zadržanie.

Podľa šéfa Hlasu-SD je jednoduché vziať kohokoľvek do väzby, no podľa neho si musia dať kompetentní pozor, aby o pol roka nešli na slobodu. Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) odmieta Pellegriniho výhrady k týmto zásahom.

CELÝ ZÁZNAM DISKUSNEJ RELÁCIE NA TELO NÁJDETE TU!

„Neviem, či si pán Pellegrini myslí, že tam mali prísť upratovačky s metlami," skonštatoval v relácii Na telo.

Pellegrini nič nevedel, ale ruku do ohňa za svojich ľudí nedá

Na adresu zadržania bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, podpredseda parlamentu pripomenul Pellegrinimu, že ak niekto menuje policajného prezidenta, očakáva, že za tým bola aj jeho predchádzajúca kontrola.

BUDE VÁS TIEŽ ZAUJÍMAŤ: Ste za predčasné voľby? Agentúra Focus zisťovala, koľko ľudí si želá referendum

Expremiér ale stále trvá na tom, že o obvineniach, podľa ktorých mal Lučanský brať úplatky za státisíce eur, nič nevedel. „Informácie takéhoto typu som nemal. Nikdy mi takáto informácia zo zložiek ako SIS neprišla," presviedča.

Na druhej strane dodáva, že nebude skalopevne tvrdiť, že Lučanský úplatky nebral. „Nemôžem dať za nikoho ruku do ohňa. To musia vedieť len oni," skonštatoval.

Veľmi podobne Pellegrini reagoval aj na informácie portálu Topky. sk, podľa ktorých by si NAKA mohla prísť aj pre jeho straníckeho kolegu Petra Žigu. „Pýtal som sa pána Žigu a viac neviem. Zatiaľ mu verím. Zatiaľ mu ale nikto nezatelefonoval," poznamenal.

Šeliga mu pripomína, že v týchto prípadoch má ako bývalý predseda vlády aj politickú zodpovednosť. „Ak budem ja vedieť o nejakých kšeftoch, pôjdem to priamo nahlásiť," odkázal mu podpredseda Za ľudí.

Šeliga: Smerujeme k lockdownu

Obaja politici v Na telo diskutovali aj o možnom sprísnení opatrení v súvislosti s zhoršujúcou sa pandémiou nového koronavírusu.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) v sobotu naznačil, že ak sa prezidentka Zuzana Čaputová nepostaví za povinné celoplošné testovanie, Slovensko zažije opätovný lockdown. Líder Hlasu-SD tvrdí, že Matovič ako šéf vládneho kabinetu musí prijať zodpovednosť a nie hľadať vinníka medzi inými.

„Ak by som bol predseda vlády, tak pripravíme opatrenia. Prevádzky by sme zatvárali podľa semafóru. A určite by som to konzultoval s pani prezidentkou," povedal.

Šeliga očakáva, že pred Vianocami príde jednoznačný politický konsenzus ohľadne možného lockdownu. Na ňom by sa mali podľa neho podieľať nielen vládni politici a prezidentka, ale aj opozícia.

„Zdá sa ale, že smerujeme k lockdownu, pretože nie všetky opatrenia zafungovali dobre," dodal podpredseda parlamentu.

Na divácku otázku o tom, či bude lockdown od 21.12. Šeliga odpovedal, že takúto informáciu nemá. Pellegrini si však myslí, že premiér Igor Matovič už tajne takýto lockdown pripravuje. Všetky odpovede hostí na divácke otázky nájdete tu.

Šeliga sa nechá zaočkovať, Pellegrini zahmlieva

Pomôcť zvládnuť situáciu by mohlo pritom aj očkovanie vakcínami proti COVID-u, ktoré by mali v prvých zásielkach prísť na Slovensko ešte tento rok. Šeliga vyslal v tomto ohľade jasné posolstvo: „Ja sa dám zaočkovať, lebo je to správne."

Naproti tomu Pellegrini svoju odpoveď zahmlieval. Zvažovať chce nielen stav svojej imunity, ale napríklad aj vek.

Budem pozorne sledovať, čo to bude za vakcínu. Je to aj obrovský biznis," vyhlásil.

Podpredsedu Za ľudí jeho slová nenechali chladným. „Týmito rečami podporujete spodné extrémistické prúdy. Veľmi dobre viete, čo tu kotlebovci kričia o vakcinácii," upozornil Šeliga.


Diváci mohli počas relácie hlasovať za to, ktorý z politikov ich presvedčil viac. Na záver diskusie bol stav takmer nerozhodný - 50 na 50. Z viac ako 17-tisíc hlasov viedol o sto Peter Pellegrini. Hlasovať môžete aj naďalej.


Ak ste fanúšikmi podcastu, reláciu si môžete vypočuť tu:

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Michal Kovačič

Dôležité udalosti