Ako rozhodne Najvyšší súd o Kotlebovi a ublíži to jeho strane? Odpovedali hostia v Na telo plus

Podľa Daniša je trest pre Kotlebu príliš prísny.

V relácii Na telo plus diskutovali o očakávaných udalostiach roka 2021 novinári Monika Tódová, Dag Daniš a sociológ Michal Vašečka. Okrem iného očakávame aj rozsudok Najvyššieho súdu v prípade šekov Mariana Kotlebu. Špecializovaný trestný súd ho odsúdil na štyri roky za zločin podpory a propagácie skupín smerujúcich k potláčaniu základných práv a slobôd.

Redaktorka Monika Tódová si myslí, že Najvyšší súd rozhodnutie potvrdí. „Nemám problém s tým, ako rozhodol súd. Argumenty sú logické a dávajú mi zmysel," vyhlásila v relácii.

Prečítajte si tiež:

Komentátor Dag Daniš si myslí, že je správne stíhať prejavy extrémizmu, najmä, ak sa ich dopúšťajú predstavitelia verejnej moci. Nepozdáva sa mu ale výška Kotlebovho trestu.

„Trest podľa mňa nie je primeraný a domnievam sa, že to bude problém na Najvyššom súde. Ak sa bude hrať na mučeníka, pomôže to strane alebo Kotlebovi," myslí si Daniš.

Sociológ Michal Vašečka predpokladá, že aj keď Najvyšší súd odsúdi Kotlebu, výrazne to nezamáva s preferenciami ĽSNS. „Jadro ich voličstva je silno stabilizované a vyskladané okolo rôznych konšpiračných téz a okolo túžby zásadným spôsobom zmeniť poriadok na Slovensku. Ich koniec to určite nebude," dodal Vašečka.

Túto časť si môžete pozrieť v relácii od 38. minúty:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Na telo plus

Dôležité udalosti