Divácke otázky Na telo plus: Podľa Krajčího nebudeme môcť lietať bez očkovacieho preukazu

Bose nozky KOMPLET_tvnoviny.mp4
Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Visolajský povedal, od čoho závisí, či príde tretia vlna.

O aktuálnej situácii diskutovali v relácii Na telo plus minister zdravotníctva Marek Krajčí, infektológ Peter Sabaka a detský lekár Peter Visolajský. Svoje otázky ste im mohli klásť aj vy.

Zaujímalo vás, či by sme mali namiesto rúšok nosiť respirátory. „Respirátor predstavuje takmer 100-percentnú ochranu. Chodíme s nimi k našim pacientom. Vo veľmi rizikom prostredí treba mať chránené aj oči. Je určite bezpečnejšie ísť do obchodu, MHD, taxíkom či do iných uzavretých nevetraných priestorov s respirátorom,“ odpovedal Sabaka.

Visolajský dodal, že je tiež dôležité, aby nebol vlhký. Keď navlhne, vymeňte ho, no nemusíte ho hneď vyhodiť. Dajte ho vysušiť. Takisto je dôležité, aby vám respirátor priľahol k tvári.

Hostia sa zhodli aj na tom, že cestovanie do zahraničia by malo byť podmienené očkovaním proti covidu-19. „Mnohé krajiny zavedú povinnosť pred vstupom preukázať sa očkovacím preukazom a myslím si, že to zavedú aj letecké spoločnosti,“ povedal minister Krajčí.

Všetky epizódy relácie Na telo plus si môžete pozrieť TU.

Pýtali ste sa aj, či budeme mať na Slovensku tretiu vlnu epidémie a či sme na ňu pripravení. „Je vysoko pravdepodobné, že príde. Je otázne, či ešte túto zimu alebo na jar. Ukáže to aj rýchlosť očkovania a opatrenia. Preto je dôležité, aby sme udržali súčasné opatrenia. Nepáčilo sa mi na politickej diskusii, že sa podceňoval lockdown. Ľudia priniesli veľkú obetu, čo sa týka ich správania. Je dôležité im povedať, že to malo zmysel a pomáha to aj v nemocniciach,“ uviedol Visolajský.

Odpovede na ďalšie otázky si pozrite vo videu:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.