Marek Krajčí v Na telo plus: Toto testovanie nie je posledné

Marek Krajčí.
Zdroj: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Vyhlásil to Marek Krajčí v relácii Na telo plus.

V relácii Na telo plus diskutovali minister zdravotníctva Marek Krajčí a lekári Peter Sabaka a Peter Visolajský o očkovaní či celoplošnom testovaní.

Minister Krajčí povedal, že slová Richarda Sulíka, že aktuálne plošné testovanie je posledné, nie sú úplne presné. Po celoplošnom skríningu a jeho vyhodnotení chce Krajčí postupovať podľa covid automatu. Teda dokumentu, ktorý určuje presné pravidlá opatrení podľa epidemiologickej situácie, v ktorej sa krajina či okresy nachádzajú.

Prečítajte si tiež:

„Kto si ten materiál prečítal, vie, že pokiaľ bude Slovensko v červenej zóne, práve aj za pomoci testovania budeme zrážať reprodukčné číslo a počet infikovaných smerom nadol. Nedá sa to tak presne povedať, ako to povedal pán Sulík. Dá sa povedať, že pravdepodobne nebudeme organizovať také testovanie, aké sa dialo na jeseň, keď sme jednorazovo pretestovali za dva dni celé Slovensko,“ vysvetlil Krajčí.

Testovanie antigénovými testami bude ale pokračovať naďalej a v niektorých fázach covid automatu budete potrebovať negatívny výsledok na určité činnosti.

K téme plošného skríningu sa vyjadril aj lekár Visolajský. „Ako volič musím povedať, že by som bol rád, keby sa vláda zaoberala aj inými vecami ako plošné testovanie,“ dodal.

Časť o celoplošnom testovaní si môžete vypočuť vo videu od 22. minúty:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti