Raši obhajuje Pellegriniho úpravu oblekov: Je to výsledok chaotických opatrení vlády

Hosťami relácie Na telo boli Jaroslav Naď a Richard Raši.

Nedávna návšteva predsedu Hlasu-SD Petra Pellegriniho v obchode s luxusnými oblekmi rezonovala aj v relácii Na telo. Podpredseda Hlasu-SD Richard Raši ho obhajoval aj tým, že je to výsledok chaotických vládnych opatrení.

„Keď si chcete dať ísť opraviť pracovný odev, nemôžete tak urobiť. Peter Pellegrini si chcel pritom dať zúžiť oblek, ktorý je v prípade politikov pracovným odevom,” skonštatoval.

Celú reláciu si môžete pozrieť v našom archíve Markiza Plus!

Naď je spokojný s celoplošným skríningom 

Obaja politici hovorili v Na telo aj o aktuálnom celoplošnom skríningu. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) považuje fakt, že doteraz sa nechalo pretestovať približne 1,8 milióna ľudí, za dobré číslo.

„Keby sa nerobilo plošné testovanie, o niektorých ohniskách by sme ani netušili,” upozornil. 
Raši ale trvá na opozičnej kritike a podľa neho by malo zmysel len regionálne testovanie. Tvrdí, že pri takomto by sa netvorili ani rady. Tie sa pritom netvorili väčšinou ani tento víkend.

„O postupe by mali rozhodovať odborníci, nie politici. Opakovanie celoplošného testovania by malo byť robené na základe ich stanoviska,” vyhlásil podpredseda Hlasu-SD.

Divácke otázky Na telo: Raši prezradil dôvody, prečo odišiel zo Smeru a kde je teraz Peter Žiga

Rozhádaná koalícia aj opozícia

Práve celoplošné testovanie či skríning pritom dlhodobo rozdeľuje aj koaličných partnerov. Zatiaľ čo OĽaNO a Sme rodina ho podporovali, Za ľudí boli proti a SaS tvrdí, že to podporila poslednýkrát.

Naď pritom nedávno kritizoval vystupovanie ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), ktorý tento nápad na vláde najprv podporil, neskôr tvrdil ale, že je proti.

„Snažím sa byť k našim koaličným partnerom zmierlivý, ale keď je pohár plný, tak pretečie,” skonštatoval. Napriek tomu ale šéf rezortu obrany hovorí, že neexistuje lepšia alternatíva ako je táto vláda. „My sa hádame o obsahových veciach,” poznamenal s tým, že ich predchodcovia sa hádali o to, kto získa väčší balík z eurofondov.

Rozhádaní sú však nielen vládne strany, ale aj tie opozičné. Predseda Smeru-SD Robert Fico totiž odmietol účasť v petičnom výbore, ktorý má zastrešovať chystané referendum Hlasu-SD o predčasných voľbách.

„Na úspešnú petičnú akciu Roberta Fica nepotrebujeme. Potrebujeme ľudí,” odkázal Raši svojmu bývalému straníckemu šéfovi.

ÁNO/NIE o očkovaní Pellegriniho aj zvolení Lipšica

V rubrike ÁNO/NIE podpredseda Hlasu-SD povedal tiež zaujímavú informáciu. Na otázku, či bude váhajúcemu Pellegrinimu odporúčať očkovanie, reagoval jasne: „Áno. Budem mu to odporúčať.”

Jaroslav Naď podobne jednoznačne reagoval na otázku, či by mal poslanecký klub OĽaNO opustiť poslanec Martin Čepček. Ten opakovanie predkladá návrh o zákaze interrupcií bez vedenia ako hnutia, tak aj ostatných koaličných strán.

„Už hlasuje veľmi kontinuálne s opozičnými stranami. Dostal už niekoľko žltých kariet,” upozornil minister obrany.

Naď sa nezľakol ani otázky, či by mal byť špeciálnym prokurátorom exminister Daniel Lipšic. „Bol by som rád, keby to bol Daniel Lipšic. Je to špičkový človek aj odborník,” zareagoval.

V relácii Na telo diskutovali minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) a poslanec Richard Raši (Hlas).

Reláciu si môžete vypočuť aj formou podcastu tu:

Po skončení relácie bol stav ankety 53 percent pre Jaroslava Naďa a 47 percent pre Richarda Rašiho. Hlasovať môžete aj ďalej.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Jaroslav Naď

Dôležité udalosti