Prieskum FOCUS: Ako vníma verejnosť dianie po smrti Milana Lučanského? Ľudia sú k vláde skeptickí

Lockdown v Británii
Lockdown v Británii Zdroj: TV Markíza

Pre reláciu Na telo realizovala prieskum agentúra Focus.

Koncom minulého roka obletela Slovensko správa o úmrtí bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, ktorý si vo väzbe sám siahol na život. Udalosť vyvolala vlnu rôznych reakcií, niektorí si jeho pamiatku išli uctiť aj do ulíc.

Agentúra Focus realizovala prieskum pre reláciu Na telo a TV Markíza, v ktorom zisťovala, ako verejnosť aktuálne vníma dianie po smrti generála.

Otázka v prieskume znela: „Ktoré z nasledujúcich tvrdení, ktoré sa týkajú úmrtia Milana Lučanského, najviac zodpovedá Vášmu názoru na túto udalosť?“. Najviac ľudí, celkom 28,9 percenta opýtaných, neverí tomu, že za súčasnej vlády sa zistí skutočná pravda.

Na oficiálne závery vyšetrovania bez robenia predčasných záverov si chce počkať 28,1 percenta ľudí. Odstúpenie ministerky Márie Kolíkovej (Za ľudí) pre túto kauzu by privítalo 16,8 percenta opýtaných.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Možnosť, že parlamentná opozícia (Hlas, Smer a Kotlebovci) zneužíva tento prípad na vytĺkanie politických bodov, si zvolilo v prieskume 9,7 percenta.

Kauzu nesleduje a vôbec sa o ňu nezaujíma 12,4 percenta opýtaných. Vyjadriť sa k udalostiam nevedelo 3,8 percenta a iný názor má 0,3 percenta ľudí.

Voliči koalície sa zhodujú

Prieskum priniesol aj odpovede od voličov jednotlivých politických strán. Vyše polovica priaznivcov vládneho hnutia OĽaNO (59 %) sa prikláňa možnosti, že na oficiálne závery si treba počkať. Myslí si to aj väčšina voličov koaličných strán Sme rodina (43,9 %), SaS (39,6 %) a Za ľudí (45,9 %).

Voliči opozičného Smeru vo väčšine (49,4 %) neveria tomu, že počas vládnutia tejto vlády sa zistí skutočná pravda. Podobne sú na tom aj sympatizanti Kotlebovcov - ĽS NS (48,8 %) a voliči strany Hlas (39,8 %).

Voči súčasnej vláde sú skeptickí aj voliči mimoparlamentého KDH (32,7 %). Na oficiálne závery vyšetrovania úmrtia Milana Lučanského si chce počkať väčšina voličov Progresívneho Slovenska (40,6 %) aj SMK-MKP (32,7 %).

Agentúra Focus realizovala prieskum v období od 12. do 19. januára na vzorke 1 005 respondentov.

Detailné názory voličov jednotlivých politických strán nájdete v priloženom videu:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Milan Lučanský

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.