Matovič nemá problém ani s ruskými či čínskymi vakcínami. Má ale jasnú podmienku

Sophie
Zdroj: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Premiér bol hosťom relácie Na telo spolu s Milanom Krajniakom a Jánom Richterom.

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) v relácii Na telo rezolútne odmietol tvrdenia ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) o koaličnej dohode, podľa ktorej by sa po spustení covid automatu nemuselo testovať.

CELÝ ZÁZNAM RELÁCIE NÁJDETE TU

„Žiadnu takú dohodu neregistrujem," skonštatoval.

Zopakoval, že stále platí dohoda, podľa ktorej by sa spomínaný Covid automat mal spustiť od 8. februára. „A čo z neho vyplynie, to budeme všetky koaličné strany rešpektovať," pripomenul premiér.

Či a kedy by mohlo prísť k uvoľňovaniu opatrení zatiaľ hovoriť nechce. Upozornil na príklady z iných krajín. „V prípade Nemecka a Rakúska to svetielko na konci tunela bude, keď budú mať 50 prípadov na 100-tisíc obyvateľov," skonštatoval Matovič v Na telo.

Zdroj: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Niekdajší šéf rezortu práce Ján Richter (Smer-SD) poznamenal, že aj toto je dôkazom chaosu, ktorý má na svedomí vláda.

„V tejto situácii treba ubezpečiť občanov, že to, čo hovorí predseda vlády je pravda," pripomenul.

Nominanti Smeru udávajú nominantov Smeru

Obaja politici diskutovali aj o menovaní Petra Kovaříka za policajného prezidenta. Ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽaNO) ho pritom odporúčali aj poslanci Smeru-SD. Ich predseda Robert Fico pritom označuje zásahy polície za gestapácke akcie.

„Keby vaši poslanci nehlasovali za pána Kovaříka, pán minister by ho nemohol vymenovať. To nie sú naši ľudia, ktorí usvedčujú vašich ľudí. Vybavte si to v Smere a Hlase medzi sebou. Jedni vaši ľudia udávajú druhých vašich ľudí," odkázal Krajniak Richterovi.

Minister a exminister odpovedali aj na divácke otázky. Nevynechali previerku Daniela Lipšica, kauzu Čistý deň či regionálnu minimálnu mzdu. Ich odpovede nájdete tu.

Podľa poslanca Smeru-SD to treba vidieť zo širšieho pohľadu, keďže o zatýkaní nerozhoduje len policaný šéf. „Orgány činné v trestnom konaní majú tri stupne," poznamenal.

Diváci počas relácie odpovedali na otázku, či sú ešte ochotní sa testovať. Po skončení televíznej debaty bolo 36 percent hlasov za "áno" a 64 percent za "nie". V ankete môžete hlasovať aj ďalej:


Máte radi podcasty? Dnešnú časť si môžete vypočuť tu:

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Michal Kovačič

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.