Šeliga: Koalícia si musí urobiť férový odpočet, či je na mieste rekonštrukcia vlády

Erik Tomáš.
Zdroj: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

V exkluzívnom prieskume sa dozviete aj to, koľko ľudí je ochotných dať sa očkovať proti koronavírus.

Podpredseda parlamentu a strany Za ľudí Juraj Šeliga v relácii Na telo pripustil zmeny vo vláde. Koaličný politik poznamenal, že rok od volieb je tým správnym časom, kedy si bude musieť koalícia urobiť férový odpočet. Podľa Šeligu sa nad tým musia ale zamyslieť predovšetkým páni vo vláde.

ZÁZNAM CELEJ RELÁCIE NÁJDETE TU.

Možnú výmenu predsedu vlády komentovať nechcel. „To je otázka na OĽaNO," skonštatoval.

Podpredseda Hlasu-SD Erik Tomáš má radikálnejší postoj. „Tu treba vymeniť celú vládu. Len výmena premiéra nepomôže," vyhlásil.

Prečítajte si tiež výsledky prieskumu agentúry FOCUS: Takmer 80 percent ľudí je rozhodnutých dať sa zaočkovať alebo to zvažuje

Čoraz viac to iskrí aj medzi opozičnými stranami. Len nedávno líder Smeru-SD Robert Fico odkázal bývalým straníckym kolegom z Hlasu-SD, že najmocnejším mužom u nich nie je Peter Pellegrini, ale aktuálne obvinený Peter Žiga.

„My sa máme sútrediť na neschopnú vládu a nie útočiť na seba takýmito podpásovkami. Nie je to ale prvýkrát, čo útoči na Hlas," reagoval Tomáš, ktorý robil Ficovi dlhé roky poradcu a hovorcu.

Tomáš obhajuje Pellegriniho

Obaja politici v Na telo diskutovali aj o pandémii koronavírusu. Napriek tomu, že počty pozitívnych prípadov a pacientov v nemocniciach neklesajú, podľa nich je dobré, že sa školy čiastočne opäť otvorili.

Divácke otázky Na telo: Ak by sa mal meniť premiér, Eduard Heger by bol dobrá voľba, uviedol Juraj Šeliga

„Dopadlo to dobre, ale sprevádzalo to komunikačný šum a chaos," priznal podpredseda Za ľudí s tým, že situácia sa v tomto smere zlepšuje.

Podpredseda Hlasu-SD síce tvrdí, že keby bola pri moci jeho strana, Slovensko by nebolo v takej zlej situácii, no nepovedal čo konkrétne by robili inak. Tvrdí ale, že vláda fatálne zlyhala, keď tvrdý lockdown neschválila už pred vianočnými sviatkami, ako žiadali odborníci.Šéf Hlasu-SD Peter Pellegrini pritom v rovnakom čase kritizoval vládne opatrenia, ktoré podľa neho „kazili ľuďom Vianoce".

„To bolo povedané v určitom kontexte, podrobnosti si nepamätám," obhajoval svojho straníckeho lídra Tomáš.

Otváranie obchodov odmietajú

V čom sa ale zhodli, bola otázka uvoľňovania ďalších opatrení. Minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík opakovane tvrdí, že by sa mali za istých okolností otvárať, čo Juraj Šeliga odmietol.

„V tejto situácii je to populistické zo strany pána Sulíka," odkázal koaličnému partnerovi. Ani podľa Erika Tomáša to nie je v súčasnosti možné. Podľa neho ale za to tiež môže vláda. „Vlády v Rakúsku či Poľsku prijali opatrenia včas a preto teraz môžu otvárať," poznamenal.


Na konci relácie bol výsledok ankety 61 percent pre Juraja Šeligu, 39 pre Erika Tomáša. Ktorý z hostí vás presvedčil viac môžete hlasovať aj naďalej.


Ak máte radi podcasty, reláciu si môžete vypočuť tu:


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Juraj Šeliga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.