Exkluzívny prieskum pre Na telo: Za ľudí nad 5 percent, SaS klesá

Záber z videa.
Zdroj: TASR

Prvenstvo si stále drží nová strana Petra Pellegriniho.

Strana Petra Pellegriniho si naďalej drží prvé miesto, SaS mierne klesá a naopak, poskočila strana Za ľudí.

Agentúra Focus pre reláciu Na telo zisťovala aktuálne volebné preferencie politických strán. Podľa prieskumu by voliť nešlo 14,7 percenta opýtaných a 14,1 percenta nevedelo odpovedať. Z tých, ktorí odpovedali, by svoje hlasy dali nasledovne:

Stranu Hlas-SD by volilo 23 percet rozhodnutých voličov. Nasledovali by koaličná SaS s 12,9 percentami. V januári by SaS volilo 13,3 percenta voličov. OĽaNO by získalo 10,4 percent. Strane SMER-SD by dalo svoj hlas 9,2 percenta voličov a nasledovalo by Progresívne Slovensko s 6,7 percentami hlasov.

Zdroj: TV Markíza

Do parlamentu by sa dostali aj Kotlebovci - ĽS Naše Slovensko, ktoré by volilo 6,6 percenta opýtaných voličov, Sme rodina s 5,2 percentami a pred bránami Národnej rady by ostala aj vládna strana Za ľudí, ktorej by hlas dalo 5,2 percenta voličov. V januári by Za ľudí získalo 4,2 percenta hlasov, čo by nestačilo na vstup do parlamentu.

Tesne za parlemetnom by skončilo hnutie KDH s 4,9 percentami.

Kompletné výsledky si môžete pozrieť v nasledujúcom videu:


Ak by voľby dopadli podľa tohto prieskumu v parlamente by mal Hlas 44 poslancov, SaS 24, OĽaNO by malo 20 kresiel, Smer 17, progresívci 13, kotlebovci 12, Sme rodina 10 a strana Za ľudí by získala 10 miest.

Agentúra Focus pre reláciu Na telo uskutočnila v dňoch 17.02. - 24.02.2021 prieskum verejnej mienky formou osobných a video rozhovorov. Výberovú vzorku tvorilo 1018 respondentov, ktorí dostali otázku: „Predstavte si, prosím, že by sa parlamentné voľby na Slovensku konali na budúci víkend. Zúčastnili by ste sa ich? Ak áno, ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?“

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prieskum focus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.