Sulík: Som presvedčený, že voľby budú až o tri roky. Štvorkoalícia sa obnoví

Richard Sulík a Peter Pellegrini v Na telo.
Zdroj: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Sulík tiež tvrdí, že osobné vzťahy sú medzi koaličnými politikmi oveľa lepšie, ako to vyzerá navonok.

Na konci relácie mal Richard Sulík 38 percent hlasov divákov a Peter Pellegrini 62 percent.

Predseda SaS minister hospodárstva Richard Sulík v relácii Na telo vyhlásil, že koaličná kríza bude vyriešená už o pár dní. Konkrétne budúci týždeň. Aj o tom sa majú lídri vládnych strán rozprávať už dnes večer na koaličnej rade.

Myslí si pritom, že bude pokračovať štvorkoalícia. "Len uvidíme, v akej zostave," skonštatoval.

A hoci tvrdí, že trojkoalícia by bola cesta k predčasným voľbám, odmieta, že by SaS za ne hlasovala. "Nezdvihneme ruky za predčasné voľby."

Sulík tiež tvrdí, že osobné vzťahy sú medzi koaličnými politikmi oveľa lepšie, ako to vyzerá navonok. Podľa neho ale nemá zmysel zakrývať si oči a tváriť sa, že sú "kamoši".

Slová predsedníčky strany Za ľudí Veroniky Remišovej, ktorá ho kritizovala za jeho ostré vyjadrenia na adresu premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), Sulík komentovať v Na telo nechcel.

Napokon však predseda SaS úplne neodolal. "Mohla si odpustiť toto vystúpenie," odkázal svojej vládnej kolegyni.

Podpisy by mohli odovzdať v apríli

O predčasné voľby sa pritom snažia aj opozičné strany v referende, pod ktoré aktuálne zbierajú podpisy. Kvôli tejto otázke sa stretol šéf mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini aj s prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Pani prezidentku som o nič nežiadal, ani ona mňa. Hovorili sme o referende, ale osobné stretnutia s hlavou štátu sa nekomentujú," vyhlásil Pellegrini v Na telo.

Potvrdil ale, že už majú viac ako 300-tisíc podpisov. V apríli by tak chceli hlave štátu odovzdať podpisové hárky.

"Informoval som ju, že by bolo fajn, aby nemusela využívať celé zákonné lehoty, aby sme mohli ukončiť to trápenie," skonštatoval niekdajší predseda vlády.

Odmieta pritom, že by jeho strana kalkulovala s termínom prípadného referenda a potrebný počet podpisov odovzdali tak, aby prezidentka mohla vyhlásiť referendum v lete, kedy by malo zrejme menšiu možnosť úspechu.

"Na jeseň by referendum mohlo byť. Pre mňa je jedno kedy," poznamenal Pellegrini.

Pellegrini: SaS alebo Smer? To sa nedá povedať

Na otázku, či by po prípadných predčasných voľbách vládol v tandeme so svojim niekdajším straníckym aj vládnym šéfom Robertom Ficom a jeho Smerom-SD, predseda Hlasu-SD neodpovedal.

"Nebudeme sa hrať hry ako malé straničky, ktoré ukazujú prstom s kým áno, s kým nie," reagoval.

Ani v rubrike ÁNO/NIE nechcel jasne povedať, či by v prípade vstupu do vládnej koalície po voľbách, dal prednosť SaS pred Smerom-SD. "Toto sa nedá odpovedať. Tlačíte do odpovedí."

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Na telo

Dôležité udalosti