Najnovší prieskum: OĽANO opäť klesli preferencie, do parlamentu by sa dostala aj nová strana

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Mimo parlamentu by boli kotlebovci i koaličná Za ľudí.

Ak by sa konali parlamentné voľby na budúci víkend, vyhrala by ich strana Hlas - sociálna demokracia s 22,3 percentami

Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu pre diskusnú TV Markíza Na telo, ktorý na vzorke 1 001 respondentov od 31. marca do 7. apríla uskutočnila agentúra Focus. Zachytáva tak už aj obdobie vládnej krízy.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Druhá by skončila koaličná Sloboda a Solidarita s 11,2 percentami a tretí by bol Smer-SD, ktorý by volilo 10,9 percenta respondentov. Nasledujú OĽANO s 9,2 percentami pred hnutím Sme rodina so 7,4 percentami a Progresívnym Slovenskom so 7,4 percentami.

V národnej rade by sedeli aj poslanci dnes mimoparlamentných strán. KDH by dalo hlas 5,7 percenta ľudí, novú stranu Aliancia - Szövetség by volilo rovných päť percent opýtaných.

Rozdelene poslaneckých kresiel

Podľa výsledkov prieskumu by si do poslaneckých lavíc sadli politici z ôsmich strán. Hlas-SD by mal 43 zákonodarcov, po 21 poslancov by zastupovalo SaS a Smer-SD, OĽANO 18, Sme rodina 14, Progresívne Slovensko 12, KDH 11 a Alianciu - Szövetség 10 poslancov.

Zdroj: TV Markíza/Focus

Mazurek aj Kotleba mimo parlamentu

Stanovenú hranicu na zvolenie do národnej rady by neprekročila dnešná koaličná strana Za ľudí, ktorá by získala 4,8 percenta hlasov.

Nasleduje hnutie Republika so 4,7 percentami, za vznikom ktorej stoja odídenci z Ľudovej strany Naše Slovensko. Tá je dnes v parlamente, ale podľa výsledkov prieskumu by získala iba 4,3 percenta hlasov.

SNS by volilo 3,4 percenta ľudí, Dobrú voľbu 1,8, stranu Vlasť 1,6 a inej strane by dalo hlas poldruha percenta ľudí.

Respondenti v prieskume odpovedali na otázku - „Predstavte si, prosím, že by sa parlamentné voľby na Slovensku konali na budúci víkend. Zúčastnili by ste sa ich? Ak áno, ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?"

Podľa výsledkov by voliť nešlo 15,9 percenta ľudí a 13,5 percenta respondentov nevedelo odpovedať, ktorej strane by dalo hlas.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Focus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.