Smer by očkoval Sputnikom aj bez testov. Bola by to zodpovednosť ministra, tvrdí Kamenický

Ladislav Kamenický a Jaroslav Naď v Na telo.
Zdroj: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Minister obrany Jaroslav Naď to označil za nezodpovedné.

Podpredseda Smeru-SD Ladislav Kamenický v relácii Na telo kritizoval, že hoci ruskú neregistrovanú vakcínu Sputnik V tu už máme niekoľko týždňov, no stále sa ňou neočkuje.

Tvrdí, že Smer-SD podporoval a vždy bude podporovať, aby sa očkovalo Sputnikom V. Podľa neno ale minister financií Igor Matovič politicky zneužil túto tému.

Pozrite si reportáž Michala Kovačiča


Kamenický sa očkovať nechystá

Kamenický hovorí, že ak by bola pri moci jeho strana, už by sa ruská vakcína na Slovensku používala. Hovorí, že by neboli potrebné ani testy či už certifikovaného alebo necertifikovaného laboratória.

"My by sme sa určite rozhodli tak, že ak treba zobrať zodpovednosť, tak ju zoberie minister zdravotníctva. Teraz je tu ŠUKL, na ktorý hádže Igor Matovič zodpovednosť," skonštatoval podpredseda Smeru-SD v Na telo.

A hoci bojuje za Sputnik V, samotný Kamenický sa očkovať zatiaľ nedá žiadnou vakcínou. Urobil by tak len v prípade, že by ho to obmedzovalo pri cestovaní.

Naď: Bolo by to nezodpovedné

Slová Kamenického, že by Smer-SD očkoval aj bez jeho testovania, označil minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) za nezodpovedné.

Zároveň nemá problém ale s tým, že expremiér Matovič si neprečítal zmluvu na nákup Sputnika, hoci sa pri jeho dovoze významne angažoval.

"Poznám milióny zmlúv, ktoré uzatvárajú ministerstva a predseda vlády ich nečíta," reagoval v relácii Na telo.

A hoci Matovič tvrdí, že o Sputnik môžeme prísť, šéf rezortu obrany si stojí za svojou informáciou, že ruská strana sa ešte predtým ozvala s tým, že si máme prevziať ďalších 400-tisíc dávok tejto vakcíny.

Jaroslan Naď a Ladislav Kamenický odpovedajú na divácke otázky

Očkovanie Sputnikom V do dvoch týždňov?

Naď zároveň hovorí, že v prípade očkovania Sputnikom V sa čaká už len na rozhodnutie ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nom OĽaNO) a výsledky testov v maďarskom laboratóriu.

"Je jasné, že si chce byť istý. Máme Sputnik, ale nie z certifikovaného laboratória," vyhlásil.

Naznačil, že ak pôjde všetko dobre, ruskou vakcínou by sa mohlo začať očkovať do dvoch týždňov.

Diváci na konci relácie viac dôverovali slovám Ladislava Kamenického. Získal 67 percent hlasov oproti 33 percentám Jaroslava Naďa.


Dnešné Na telo je dostupné aj vo forme podcastu:

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.