Štyridsaťročného ministra J. Naďa zaočkovali nedávno Pfizerom, hoci u nás je pre starších

Jaroslav Naď v Na telo.
Zdroj: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Minister tvrdí, že výber vakcíny neovplyvňoval a bol mu pridelený.

Minister Jaroslav Naď (OĽaNO) dnes v relácii Na telo s Michalom Kovačičom na otázku moderátora, či by sa nechal zaočkovať vakcínou od AstraZenecy uviedol, že už bol nedávno zaočkovaný Pfizerom.

Minister však má 40 rokov a u nás sú týmto druhom vakcíny očkovaný výlučne starší ľudia, aktuálne nad 60 rokov. Prečo teda Naď dostal vakcínu Pfizer?

„Prezidentka SR, vedenie NR SR, rovnako ako všetci členovia vlády boli zaočkovaní rovnakou vakcínou (Pfizerom, pozn. red.). Keď minister obrany zistil, že mu protilátky, ktoré mal po absolvovaní chorby, začali klesať pod minimálnu úroveň, prejavil vôľu dať sa zaočkovať. Následne mu bol určený termín očkovania bez toho, aby akýmkoľvek spôsobom ovplyvňoval výber vakcíny," napísala nám jeho hovorkyňa Martina Kovaľ Kakaščíková.

A kto teda rozhodol, že 40-ročný minister dostane vakcínu Pfizer?

„Všetci ústavní činitelia rovnako ako kritická infraštruktúra sú riešení cez Nemocnicu svätého Michala v Bratislave a Ústrednú vojenskú nemocnicu v Ružomberku," dodala.

Snažíme sa získať vyjadrenie oboch nemocníc.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa nechala zaočkovať len uplynulý piatok, trvala totiž na tom, že tak urobí až vtedy, keď príde rad na jej vekovú skupinu. Šesťdesiatšesťročná Merkelová dostala vakcínu AstraZeneca, ktorá je v Nemecku určená pre ľudí nad 60 rokov.


BRATISLAVA/TVNOVINY

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Jaroslav naď

Dôležité udalosti