R. Sulík: Ak by Matovič skončil vo vláde, bolo by po akejkoľvek kríze

Richard Sulík a Juraj Blanár v Na telo.
Zdroj: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Sulík zároveň opakovane vyhlásil, že SaS nepodporí možné zvyšovanie dane z pridanej hodnoty.

Slová ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) o jeho možno odchode z vlády, ak nenájde v koalícii podporu pre svoj návrh daňovo-odvodovej reformy, nezostali bez odozvy. Šéf rezortu hospodárstva Richard Sulík (SaS) si myslí, že ak by líder OĽaNO naplnil svoje vyhrážky, bolo by po akejkoľvek vládnej kríze.

"Ak by odišiel z vlády, fungovala by menej konfliktne. Ak sa tým vyhráža, možno to naozaj aj urobí. A za tým si stojím," odkázal svojmu koaličnému partnerovi v relácii Na telo.

Reportáž z relácie si pozrite tu:


Blanár: Matovič nepotrebuje zvyšovať dane

Sulík zároveň opakovane vyhlásil, že SaS nepodporí možné zvyšovanie dane z pridanej hodnoty. Hoci Matovič tvrdí, že nikdy nehovoril o jej zvýšení na 25 percent, minister hospodárstva to vidí inak."Padlo to v rozhovore s Igorom Matovičom 10. marca," reagoval.

Podpredseda parlamentu a Smeru-SD Juraj Blanár je presvedčený, že vládna štvorka nemusí zvyšovať dane, aj keď by chcela zvyšovať prídavky na deti. "Igor Matovič má v rukách už tri miliardy eur," poznamenal v Na telo na margo dávnejších výrokov expremiéra, ktorý hovoril, že Smer ročne rozkradne stovky miliónov eur.

Kauza okolo Kolíkovej je podľa Sulíka nafúknutá

Reč sa zvrtla aj na pondelkovú mimoriadnu schôdzu parlamentu, kde chce opozícia pripraviť Máriu Kolíkovú (Za ľudí) o stoličku ministerky spravodlivosti. Šéfka rezortu zatiaľ nepresvedčila ani poslancov OĽaNO. "OĽaNO sa teraz prebudilo a uvidíme, ako bude hlasovať. Keby to mal Robert Fico, boli by ste prvý na barikádach, aby odstúpil," upozornil Sulíka podpredseda Smeru-SD.

Napriek tomu je podľa šéfa SaS celá kauza okolo Kolíkovej nafúknutá. "My stojíme za ministerkou Kolíkovou," potvrdil. Pripomenul, že o kúpe novej budovy ministerstva spravodlivosti, pri ktorej sa objavilo aj meno brata terajšej šéfky rezortu, nerozhodovala Kolíková, ale vtedajší minister Gábor Gál.

"Už vtedy mal s Máriou Kolíkovou napäté vzťahy," poukázal líder SaS. V prípade, že by OĽaNO predložilo vlastný návrh na odvolanie Kolíkovej, Sulík hovorí, že by takúto iniciatívu vetovali na koaličnej rade.

Chcete si záznam relácie vypočuť formou podcastu? Môžete tak urobiť tu:

Na konci relácie bol stav hlasovania 52 ku 48 v prospech Richarda Sulíka. Hlasovať môžete aj naďalej.

.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.