Kolíková: Ak má niekto záujem na spochybnení vyšetrovania, sú to ľudia Smeru

Juraj Blanár a Mária Kolíková v Na telo.
Zdroj: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Od Za ľudí napriek sporom s predsedníčkou Veronikou Remišovou zatiaľ neodchádza.

Aktuálne dianie v bezpečnostných zložkách stále zamestnáva aj politikov. Podpredseda parlamentu a Smeru-SSD Juraj Blanár v relácii Na telo vyhlásil, že sledujeme rozvrat bezpečnostných zložiek.

Ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) zároveň obvinil, že má pod sebou dokonca koordinačnú skupinu, ktorá pripravuje skupinu kajúcnikov, aby vypovedali proti ďalším obvineným nominantov Smeru-SSD.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková ale reagovala, že takéto tvrdenia nie sú pravdivé.

"Ak tu môže mať niekto kľúčový záujem, aby sa tu všetko spochybnilo, sú to predstavitelia tohto zoskupenia (Smer-SSD, pozn. red)," upozornila v Na telo.

Podľa nej nedávno medializované stretnutie politických a bezpečnostných špičiek v centrále SIS nebolo pritom o tzv. živých vyšetrovaniach. Kolíková, ktorá bola osobne prítomná na tejto schôdzke, tvrdí, že dostali len spravodajské informácie, ale nie dôkazy.

Blanár ju ale upozornil, že ako štátna tajomníčka vo vláde Roberta Fica sa neozvala voči žiadnemu nominantovi, ktorí dnes čelia obvineniam. Šéfka rezortu spravodlivosti mu na oplátku pripomenula, že dala jasne najavo svoj nesúhlas s vymenovaním vtedajšej druhej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej.


Kolíkovej odkaz koalícii

Mária Kolíková zároveň reagovala aj na dianie v strane Za ľudí. Presviedča, že zatiaľ nevidí dôvod na svoj odchod. Naznačila, že ak mimoriadny snem strany predsedníčka Veronika Remišová nezvolá, môže prísť podnet od piatich krajov. V takom prípade by sa mal snem uskutočniť.

Kolíková pritom ubezpečuje, že jej frakcia podporuje vládnu štvorku. Na druhej strane ale upozorňuje, že ak jej zástupcovia nebudú prizývaní na rokovania koaličných lídrov, môže nastať problém.

"Ak nebude komunikácia s frakciou, môže sa stať, že táto skupina poslancov môže chýbať," odkázala.

Nevylúčila ani to, že ak sa v strane nepodarí nájsť kompromis, bude hľadať možnosti angažovať sa aj inde. Tvrdí ale, že zatiaľ žiadnu ponuku ona ani členovia jej frakcie nedostali. A to ani z SaS, o ktorej sa často v súvislosti s jej politickou budúcnosťou hovorí pomerne často. „Teraz to určite vylučujem.“

Zaujímavé odpovede v ÁNO/NIE

V rubrike Áno/Nie Kolíková odpovedala aj na otázku, či považuje Remišovú za dobrú ministerku. Po niekoľkých sekundách ticha, nasledovali tri slová: „Je dobrou ministerkou.“

A na otázku, či je možné, že by podporila Juraja Šeligu ako kompromisného kandidáta na post šéfa Za ľudí, v prípade, že sa snem uskutoční, odvetila toto: „Nič nie je vylúčené.“

A Juraj Blanár zase na otázku, či by Smer spolupracoval aj s extrémistickými odpadlíkmi od Kotlebovcov, stranou Republika, povedal:

„Každý, kto bude náš program presadzovať a bude mať demokratické princípy a stavať na tom, čo je pre nás dôležité.“

„Každý, kto bude náš program presadzovať a bude mať demokratické princípy a stavať na tom, čo je pre nás dôležité.“

Celú reláciu si môžete pozrieť prostredníctvom videoportálu VOYO TU.


Na konci relácie bol výsledok ankety 65% pre Juraja Blanára, 35% pre Máriu Kolíkovú. Hlasovať môžete aj naďalej.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Na telo

Dôležité udalosti