R. Sulík: Vylučujem, že budem v budúcej vláde sedieť s Igorom Matovičom

Richard Raši a Richard Sulík v Na telo.
Zdroj: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

V relácii tiež uvidíte výsledky exkluzívneho prieskumu o referende o predčasných voľbách.

Posledné Na telo pred letnou prestávkou prinieslo mimoriadne živú debatu medzi predsedom SaS Richardom Sulíkom a podpredsedom Hlasu-SD Richardom Rašim.

Už v pondelok chce opozícia podať návrh na odvolanie ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO). S tým má pritom dlhodobo napäté vzťahy aj Sulík. Ten tak nevedel jednoznačne vylúčiť, či sa všetci poslanci SaS postavia proti tomuto návrhu.

"Je to hypotetické. Vyjadrím sa, keď sa budem rozprávať s mojim poslaneckým klubom," skonštatoval.

Čo už ale Sulík jasne vie, to je, či by si s lídrom OĽaNO ešte niekedy sadol do jednej vlády. "Za seba vylučujem, že budem v budúcej vláde sedieť s Igorom Matovičom," vyhlásil.

Preliatie Matovičovho pohára

Na druhej strane, minister hospodárstva odmieta opozičné dôvody na odvolanie šéfa rezortu financií. Hlas-SD ako hlavný dôvod uvádza, že budeme musieť platiť aj za tie dávky ruskej vakcíny Sputnik, ktoré sme neodobrali. To však už skôr vylúčil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO).

"Ak ho chcete odvolávať, tak si nájdete dôvody a nevyťahujte "Nevestičky dobre bude". Nevyčítajte Igorovi Matovičovi, čo urobil alebo neurobil ako premiér. Venujte sa tomu, čo urobil ako minister financií," odkázal Sulík.

Prieskum o referende o predčasných voľbách: Naklonená mu je viac ako polovica Slovákov

Podpredseda Hlasu-SD Richard Raši trvá na svojom. Hovorí, že Sputnik je len vyvrcholenie, preliatie pohára s menom Igora Matoviča.

"Urobil počas svojho pôsobenia množstvo chýb - nezverejnenie zmluvy, nenakúpenie vakcíny Pfizer, nepripravenosť na druhú vlnu," pripomenul.

Raši zároveň obviňuje vládu, že ani teraz nezvláda očkovanie v potrebnej miere. Odmieta, že ich strana a líder Peter Pellegrini mali na tom nejaký podieľ.

"Mnohí z nás zaočkovaní sú a mnohí sa ešte zaočkovať dajú. Zdôrazňujeme ale jednu vec - dobrovoľnosť. Nie sme antivaxeri. Odporúčame ľuďom, aby sa zaočkovať dali," vyhlásil.


Raši vysvetľuje Pellegriniho zmenu názoru

Sulík upozornil na názorové premety, ktoré v tejto súvislosti Pellegrini robí.

"Je ekvilibristický umelec. Povie, že sa zaočkovať nedá, ale na druhej strane tvrdí, že ak by bol vo vláde, bolo by už minimálne 50 percent zaočkovaných. My sme mali aj bilboardovú kampaň, nič z toho pán Pellegrini nerobil," poznamenal.

Podpredseda Hlasu-SD zároveň reagoval, prečo práve jeho stranícky šéf po necelom roku zmenil názor na povinné očkovanie niektorých ohrozených skupín.

Zatiaľ čo totiž v auguste 2020 v relácii Na telo plus hovoril, že by títo ľudia mali byť povinne očkovaní, dnes obrátil o 180 stupňov.

"Bolo to v čase, kedy komplexné informácie o vakcínach ešte neboli," bráni Pellegriniho Raši.

Ak máte radi podcasty, aktuálnu časť relácie Na telo si môžete vypočuť tu:

Po skončení živého vysielania bol výsledok ankety 58 ku 42 v prospech Richarda Rašiho. Hlasovať môžete aj naďalej:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Na telo

Dôležité udalosti