Kollár: Nemôžeme byť v koalícii so stranou, ktorá má len dvoch alebo štyroch poslancov

Peter Pellegrini a Boris Kollár.
Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Kollár už na začiatku relácie Na telo Remišovú tvrdo skritizoval za jej snahu presadiť zrušenie paragrafu 363

Rozhodnutie generálneho prokurátora vo veci Vladimíra Pčolinského podľa predsedu Hlasu-SD Petra Pellegriniho povzbudí, aby sa aj iní sudcovia a prokurátori nebáli rozhodnúť spravodlivo.

Zostrih relácie Na telo s Michalom Kovačičom


Predseda hnutia Sme rodina a parlamentu Boris Kollár v relácii Na telo prvýkrát pripustil, že ak sa strana Za ľudí rozpadne, krídlo okolo predsedníčky Veroniky Remišovej by už nemuselo byť súčasťou vládnej zostavy.

"Nemôžeme byť v koalícii so stranou, ktorá má len dvoch alebo štyroch poslancov. Všetko je možné. Aj toto je otázka do hry," vyhlásil.

Tvrdá kritika Remišovej

Kollár už na začiatku relácie Na telo Remišovú tvrdo skritizoval za jej snahu presadiť zrušenie paragrafu 363, vďaka ktorému generálna prokuratúra prepustila na slobodu exšéfa SIS a nominanta Sme rodina Vladimíra Pčolinského.

"Mrzí ma, keď sa k právu vyjadruje predsedníčka, ktorá má vyštudované bábkoherectvo. Odporúčam jej, aby sa obrátila na odborníkov," odkázal líderke koaličnej strany.

Kollár pritom odmieta úvahy, že si jeho hnutie oslobodenie Pčolinského vybavilo u šéfa generálnej prokuratúry. "V živote by som si nedovolil o takéto niečo žiadať generálneho prokurátora."


Pochybnosti o rozhodnutí Žilinku má pritom aj líder OĽaNO a minister financií Igor Matovič. V jeho prípade bol Kollár menej útočný, než v prípade Remišovej.

"Ich cieľom je protikorupčný boj. My sme išli s inou agendou. Primárne so sociálnou agendou," vyhlásil predseda Sme rodina.

Pellegrini chce, aby si Kollár dupol

Za rozhodnutie generálnej prokuratúry sa postavil aj šéf Hlasu-SD Peter Pellegrini. Tvrdí, že Žilinka nemusí byť nikomu zaviazaný ani vďačný, keďže bol zvolený širokou podporou.

"Ak sa Slovensko chce stať štandardnou krajinou, naučme sa, že keď nezávislý orgán má právo takéto rozhodnutie prijať, musíme to rešpektovať," poznamenal.

Pellegrini tiež pripomenul, že generálny prokurátor nepovedal, že je Vladimír Pčolinský nevinný. Problém nemá ani s tým, že hoci súd už mal začať rozhodovať v jeho obvinení, rozhodnutím Žilinku sa to zvrátilo.

"Môžu od zajtra začať odznova. Nerobme z pána Žilinku človeka, ktorý predbehol súd," odkázal kompetentným orgánom.

Šéf opozičného Hlasu-SD zároveň vyzval Kollára, aby si vo vládnej štvorke dupol. Podľa neho dokáže odstaviť aj Igora Matoviča.

"Využite to konečne. Ľudia vám prestávajú veriť. Mám strach, či na vás už netlačia aj iným spôsobom," dodal Pellegrini.


Na konci relácie získal Boris Kollár 16 percent hlasov a Peter Pellegrini 84 percent hlasov.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.