Richard Raši: Ficov nápad so spájaním odmietame, do volieb ideme samostatne

Richard Raši a Veronika Remišová v Na telo.
Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Hosťami relácie Na telo boli Veronika Remišová (Za ľudí) a Richard Raši (Hlas-SD).

Podpredseda Hlasu tak v Na telo reagoval na včerajšie facebookové video R. Fica. Predseda Smeru v ňom vyzval Hlas, aby spoločne vytvorili opozičný blok.

Vojna v bezpečnostných zložkách vytvára spor aj vo vládnej koalícii. Dva dni po vyhlásení Borisa Kollára o bojkote pracovnej skupiny pre právny štát líder OĽANO, Igor Matovič, prvýkrát pripustil vládnutie bez Sme rodina, pokiaľ by strana blokovala očistu systému.

Pozrite si aj výber z relácie Na telo


Pokiaľ by Sme rodina z vlády odišla, koalícia by prišla o väčšinu. Ostalo by jej totiž len 75 kresiel. Priamej odpovedi na otázku, či sa tak dá vládnuť sa vicepremiérka Veronika Remišová vyhla. Povedala ale, že netreba uvažovať len o vládnych poslancoch: „Ja si myslím, že v parlamente sú nezaradení poslanci, ktorým záleží na očiste Slovenska."

Stále nie je jasné, ako koalícia vyrieši spory s rozdelením vládnych postov po odchode krídla Márie Kolíkovej do SaS. Jasne ale odpovedala na špekulácie, či sa chystá v ďalších voľbách kandidovať na kandidátke OĽaNO: „Myslím, že je to vylúčené." hovorí predsedníčka Za ľudí.

Spájať sa nebudú

Predseda opozičného Smeru, Robert Fico, vyzval v sobotu mimoparlamentný Hlas na začatie rokovaní o forme predvolebnej a povolebnej spolupráce v podobe jednej strany alebo dvojkoalície. Sľubuje si od toho volebný výsledok 35 až 40 percent.

Richard Raši však v Na telo takúto spoluprácu v Robertom Ficom navrhovanej forme vylúčil. „Hlas sociálna demokracia do volieb neplánuje žiadnu koalíciu s nikým, chceme ísť do volieb ako samostatná strana. Opozičné strany majú prirodzene spolupracovať v parlamente a nemusia sa vyzývať na takéto bloky."

Konkrétnejší už bol pri otázke na povolebnú spoluprácu s odídencami od Kotlebovcov, stranou Republika: „Momentálne si to neviem predstaviť".Na konci relácie presvedčil Richard Raši 74 percent divákov a Veronika Remišová 26 percent divákov.BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Na telo vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.